Na co myslí Linda Vojtová rok od zásnub?

Samozřejmě na svou rodinu! Loňský koncert dědečka topmodelky Lindy Vojtové Vadima Petrova totiž zaznamenal takový úspěch, že se letos dočka reprízy. Vadim Petrov je známý pro svou rozsáhlou filmovou a pohádkovou tvorbu, ale je autorem i velkého množství symfonických skladeb. Linda Vojtová kvůli jedné z posledních organizačních schůzek, dokonce přiletěla do Prahy, aby pomohla zařídit vše potřebné.

Linda Vojtová DSC1847
Její zásnuby sice stále platí, ale ani ona, ani její partner Jamison, se kterým žije ve Spojených státech, nedbají na ono pověstné »do roka a do dne«. „Na plánování svatby jsme se zatím nedostali. Máme oba hodně práce. Ale ani jeden z nás na to nespěchá. Víme, že to přijde, ale není to pro nás v tuto chvíli to nejdůležitější,“ svěřila se v úvodu se svým soukromým životem Linda Vojtová. Dále se ale věnovala spíš chystanému koncertu.
Připravit koncert ve Smetanově síni zabere několik měsíců každodenní práce. Běžně jsou na to týmy odborníků, ale tady jde spíš o rodinnou akci. Sám Vadim Petrov je z pořádání koncertů a z plánů o jejich pravidelnosti nadšený: „Jsem dojatý a jsem rád, že jsem se toho dožil. Jsem neskutečně šťastný, že má hudba bude žít dál a bude přinášet radost a pohodu všem posluchačům.“

Linda v Praze DSC1883
Linda Vojtová tak denně pomáhá doladit nejjemnější detaily koncertu. Většinu práce je topmodelka schopná dělat téměř odkudkoliv. Stačí jí k tomu jen její počítač a mobil. Díky časovému posunu mezi Amerikou a Evropou volá každé »americké« ráno, jinak to totiž nejde. „S přípravou letošního koncertu se začalo někdy v únoru, a to už bylo trochu pozdě. Teď už připravujeme hlavně koncerty pro rok 2016 a 2017. Letošní koncert už opravdu jen dolaďujeme,“ sdělila stále perfektní češtinou Linda Vojtová.

3 Linda s dědou
Do Čech ale Linda nelítá pouze kvůli pracovním povinnostem. Alespoň pětkrát do roka si najde čas a navštíví svou rodinu, která se v Praze neustále rozrůstá. Každý rok v srpnu přiletí alespoň na dva týdny, vypne a jen si užívá své rodiny a přátel. „Často létám do Prahy i na prodloužené víkendy, když třeba zrovna pracuji v Evropě. Tyhle moje návštěvy však nikdy neplánuji dopředu. Teď tu ale budu téměř tři týdny, právě kvůli organizaci dědova koncertu,“ prozradila Linda Vojtová. Dokonce k tomu všemu i ona ovládá piano, jako její dědeček: „Hře na klavír jsem se věnovala devět let, ale bohužel jsem toho už hodně zapomněla. Dávám si jako předsevzetí, že se příští rok naučím alespoň jednu dědovu skladbu,“ prokázala svou cílevědomost a všestranné nadání Linda Vojtová.

2 Linda Vojtová  ve Lvím dvoře DSC1888
Kdo ví, třeba příští rok na koncertě zazní jedna ze skladeb Vadima Petrova právě v podání jeho vnučky Lindy Vojtové. Ale nepředbíhejme. V letošním roce zazní skladby zatím v podání Orchestru Pražské konzervatoře, dirigovat bude Miriam Němcová. Koncertem bude opět provázet moderátor Alfréd Strejček. Vadim Petrov i jeho vnučka Linda Vojtová budou na koncertě přítomni. Téměř vánoční koncert si ale nenechají ujít ani další známé osobnosti. V publiku usedne například Leoš Mareš, Pavlína Němcová, Petr Štěpánek, Jaroslav Svěcený a další.

Profesor Vadim Petrov s manželkou
Fanoušci hudby Vadima Petrova, kterých má skladatel mnoho i mezi mladými lidmi, jsou nadšeni a pokud budou kupovat lístky tímto tempem, Smetanova síň Obecního domu bude brzy vyprodaná. Letošní koncert se bude konat v pondělí 7. prosince od 19.30 hodin.

Foto: archiv Lindy Vojtové a Vadima Petrova, www.petrovmusic.com

1920x1080px_osudy_hvezd