Muzikálový zpěvák Tomáš Trapl: Zažil jsem střelbu na ulici tři metry ode mne

Pětapadesátiletého Tomáše Trapla pravidelně vídáme na muzikálových prknech. Na svém kontě má nespočet rolí, kde si zahrál padouchy. Když dostal nabídku na epizodní roli v seriálu Modrý kód, ani chvíli neváhal a kývnul. Tentokrát mu scenář předepsal roli, kdy přepadne banku.

trapl_3

V Modrém kódu jste si zahrál roli, kdy jste přepadl banku. Stalo se vám někdy v životě, že jste byl podobné situaci přítomen?

Stalo. Nebylo to sice přepadení banky, ale byla to střelba na veřejnosti. Šel jsem do divadla a před pasáží najednou začali po sobě střílet nějací muži. Nebylo to nic příjemného. Bylo to tak dva tři metry ode mne. Všichni, co jsme byli kolem, jsme instinktivně zalehli na zem a čekali, než ten souboj přestane. Pak jsem byl dokonce kvůli tomu svědčit u soudu.

Uměl byste v takové situaci poskytnout základy první pomoci?

No asi bych něco vymyslel. V mládí jsem jezdil na letní tábory nejen jako vedoucí, ale i jako zdravotník. V každém případě mám v mobilu nainstalovanou aplikaci ZÁCHRANKA. Na tu se spoléhám.

Jak jste si natáčení v Modrém kódu užíval?

Bylo to super. Hlavně ty obrazy v bance. Oblékli mě dokonce do průstřelů, které na mně explodovaly a krvácely. Připadal jsem si, jako když točím Jamese Bonda. Obrazy v ateliérech už byly brnkačka. Hodně času jsem strávil v maskérně. Jen jsem stále ležel a raněný odříkával naučený text. Navíc kolem mně bylo plno herců – mých kolegů z divadla a také plno mých bývalých žáků. Takže jsem se cítil jako doma…

trapl_6 FRH_0562 FRH_0545 FRH_0344 FRH_0332 FRH_0324

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353