Miloš Kopecký by oslavil stovku. První dárek pro jeho příznivce je tu!

V pondělí 22. srpna 2022 si připomeneme 100. výročí narození legendárního herce Miloše Kopeckého, který se nezapomenutelně vepsal do vzpomínek českého i slovenského divadelního, filmového a televizního publika, stejně jako posluchačů rozhlasových a gramofonových nahrávek.

A právě posluchačům ke »stovce« Miloše Kopeckého Supraphon přichystal speciální dárek v podobě 2CD-mp3 s kompletem nahrávek z archivu Supraphonu, České televize, Českého rozhlasu, Opusu a také soukromých sbírek. Dvojalbum vychází pod názvem Miloš Kopecký – Známá i neznámá tvář. V bezmála dvaceti hodinách je možné si poslechnout skoro vše, co Miloš Kopecký v průběhu své herecké dráhy namluvil a nazpíval sám či se svými spoluhráči. Úvodem obou CD nás provází řada písní zpívaných Milošem Kopeckým, jimž vévodí nesmrtelný Mackie Messer. V nahrávkách je Kopecký nejen znamenitým hercem mnoha rolí ze světového i českého repertoáru, ale i jako nesmírně vtipný autor svých osobitých povídek a glos.

Ve výpravném bookletu 2CD-mp3 Miloš Kopecký – Známá i neznámá tvář je otištěn fragment z vlastního životopisu Kopeckého, ze kterého vysvítá, jak neobyčejně hluboký a inteligentní člověk to byl. Vložená brožurka je také doprovázena mnoha dobovými fotografiemi z archivů Václava Chocholy a Milana Wágnera.

Komplet z nahrávek Miloše Kopeckého vybral a sestavil Jakub Kamberský a obsahuje: Dekameron, Epištoly k nesmělým milencům, Byl jsem Petrem Vokem, Dva na Olympu, Umění milovati, O Nosáčovi, Špatně vyučený čaroděj, Literární a jiné poklesky, Obraťte, na druhé straně jsem já, Večer s Milošem Kopeckým, S Mikrofórem v Redutě, Zavěste, prosím, volá Semafor, Za dverami je Miloš Kopecký, Večer s Milošem Kopeckým, Svět Jaroslava Ježka, Miláček Ornifle, Lakomec, Věc Makropulos a desítky dalších výstupů a písní.

Titul vychází 26. srpna 2022 na 2CD-mp3 a v mp3 v edici, kde již vyšly velké komplety nahrávek Jana Wericha (Suma sumárum); Miroslava Horníčka (Dobře odtajněný Miroslav Horníček) a také Zdeňka Svěráka (Skoro všechno).

 

TEASER: https://www.youtube.com/watch?v=fN8un8c3vwQ

 

MULTILINK: https://lnk.to/KopeckyZnamaNeznamaTvarID

Foto: Supraphon / Václav Chochola

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353