Mel Gibson září nejen ve Varech, ale i ve filmu Expendables 3

Úspěšná a oblíbená akční série Expendables přináší ve třetím díle další výbušnou porci zábavy a jako posily nové filmové legendy. Vedle Stalloneho, Stathama, Lundgrena, Li nebo Schwarzeneggera budou jako nováčci na odstřel i Antonio Banderas, Harrison Ford a Wesley Snipes. Role jejich nepřítele se tentokrát ujal Mel Gibson. Expendables: Postradatelní 3 mají v kinech premiéru 14. srpna 2014.


Tým Expendables bude tentokrát čelit přímo jednomu ze svých zakladatelů a bývalých šéfů. Conrad Stonebanks s tváří Mela Gibsona stál přímo u jejich zrodu, pak se z něj ale stal odpadlík a dokonce jeden z Barneyho úkolů na zabití. Přežil a teď má bezcitný a bezskrupulózní obchodník se zbraněmi jediný cíl. Bývalého parťáka a celý ten tým postradatelných vysloužilců sprovodit ze světa. Plány Expendables jsou ale přesně opačné. Každopádně to tentokráte bude hodně osobní.
Barney navíc vážně uvažuje o tom, že své staré spolubojovníky pošle do důchodu. V řadách Expendables se proto objevuje čerstvá mladá krev s novým stylem a se znalostí něčeho tak opovržlivého jako jsou moderní technologie. Novou krev zastupuje Kella Lutz (známý ze série Twilight), Glen Powell, boxer Victor Ortiz a také žena! Olympijská medailistka v judu a zápasnice smíšených bojových umění Ronda Rousey.
„Každý z nich je jedinečný a dostat je dohromady všechny na jedno místo je velmi, velmi vzácné,“ říká o svých spoluhráčích Sylvester Stallone. „Život nás zavedl různými směry a cestami, takže sejít se všichni dohromady je velká událost. Ano, událost – to je pro nás klíčové slovo.“


Režisérem Expendables 3 je Australan Patrick Hughes, kterého si Stallone vybral kvůli jeho drsnému akčňáku The Red Hill. „Vidím ročně opravdu hodně filmů a tenhle mi uvízl v paměti. A když jsem se dozvěděl, že ho Patrick dokázal natočit za 18 dní a za méně než půl milionu dolarů, říkal jsem si, co by asi dokázal vytvořit, kdybychom mu dali trochu větší štětce?“
Choreografie akčních scén se ujal J. J. Perry, který předtím pracoval na filmech jako Mortal Komban, Iron Man, Nespoutaný Django či Beowulf. „Tenhle film je jako byste vzali Expendables a Expendables 2 a dali je dohromady a okořenili hodně pikantní omáčkou. Je to největší akční film, na jakém jsem kdy dělal, a bylo jich víc než sto,“ konstatuje J. J. Perry.
Ve filmu se sice objeví na 1200 počítačových triků, tvůrci ale kladli velký důraz na reálnou poctivou akci. Od Expendables 3 můžeme čekat skvělou akci v klasickém i novém stylu, nadhled a plný zásobník ostrých hlášek.

Conrad Stonebanks (Mel Gibson)
Jeden ze zakladatelů Expendables a bývalý člen australských speciálních jednotek. Zradil Barneyho Rosse (Sylvestr Stallone) a musel nést následky… A pak se stal ilegálním překupníkem zbraní.
Zvláštní znamení: Conrad ve skutečnosti není mrtvý, i když Barney Ross si myslí něco jiného.
Oblíbené koníčky: Sběratelství uměleckých děl. Filantropie.
Oblíbené neřesti: Masové vraždění. Mizantropie.
Osobní hláška: „Možná, že po smrti existuje nějaký život… možná.“

Mel Gibson: My character is not a bad guy

How did you deal with all the injuries on the set?
We had a battery of physicians who were coming like little elves and made fixes every night (laughter).

How was is to work with most famous action heroes of all time?
It was great to work with these guys. It was a long time coming, you know. Everyone has work on our own and it was complicated to make the schedule. Today (on the press conference) its the first day I met some of these guys.

You’re playing the bad guy of the story. How did you develop that character to make it believable?
Firstly, I don’t think it is a bad guy. I think all those other guys (the Expendables) are bad guys. I’m the good guy and you have to look at it that way. (laughter)

Foto: www.bontonfilm.cz