Marika Gombitová dostala koně! Splnil se jí dávný velký sen

K narozeninám dostala slovenská Slavice Marika Gombitová (61) i jeden netradiční dárek. Živého koně! Maričin koník se jmenuje Lariot, je to kříženec haflinga a je určený na hipoterapii. Má svoji fyzioterapeutku, která ho připravuje, aby byl Marice oporou nejen po psychické, ale i po fyzické stránce.

2_Marika_Gombitová_a_její_kůň_Lariot_Foto_Crystal_studio_MG_4355

Když jsem Laryho poprvé uviděla, byly to pro mne velmi silné emoce, které se ani nedají popsat. Na chvíli jsem se ve vzpomínkách přenesla do dětských let, kdy jsem poprvé a zároveň i naposledy, seděla na malém poníkovi,“ přiznává Marika Gombitová, která má ke koním velmi vřelý vztah. „Vždy jsem měla blízký vztah k těmto mystickým a emocionálně založeným zvířatům. Mně a Laryho ještě čeká dlouhá cesta lásky a sebepoznávání, protože hluboké přátelství koně si je potřeba zasloužit. A potom, až bude mezi námi velká důvěra, věřím, že přijde den, kdy znovu uvidím svět ze sedla koníka. Moc si to přeju,“ dodala Marika ke svému Lariotovi. Ustájený je na farmě za Bratislavou kde za ním několikrát týdně jezdí. Na farmě má Marika nejen svého miláčka, ale je tam obklopená přírodou i zvířátky, které miluje. A vždy s sebou na výlet na farmu bere i své dva pejsky, bišonky Luckyho a Lásku, se kterými dělá dlouhé procházky k čemuž ji slouží její první terénní elektrický vozík, který si nedávno pořídila.

2_Marika_Gombitová_a_její_kůň_Lariot_Foto_Crystal_studio_MG_4415

Svým fanouškům zase Marika splní jejich sen na svém letošním jediném a poprvé i autorském koncertu, který se uskuteční v sobotu 2. prosince v pražské Tipsport aréně. Vánoční koncert se jmenuje Sen Mariky Gombitové a bude výjimečný tím, že na něm zazní výhradně skladby, ke kterým složila hudbu právě Marika Gombitová. Zpěvačka složila totiž před šedesát písní – mimo jiné hity jako Koloseum, Paradiso, Nenápadná, Zem menom Láska, Kam idú ľudia?, Prosba nebo Úlomky spomienok, podle které pojmenovala i svou vzpomínkovou knihu. Tento výjimečný koncert navíc bude mít slavnostnější atmosféru než obvykle, protože se ponese jako první akce v duchu oslav 100. let od vzniku Československa, které si připomeneme v příštím roce.

Do pražské Tipsport Arény tak kvůli své oblíbené zpěvačce přicestují fanoušci z obou republik i ze zahraničí. A pozvání přijala i desítka mladých interpretů z Čech, Moravy a Slovenska, které Gombitová svou tvorbou inspirovala. Ze Slovenska přijedou Celeste Buckingham, Adam Ďurica, Emma Drobná a Laco Bubnár. A šestice mladých zpěváků bude zastupovat Čechy a Moravu. Tak jako minulý rok na Maričině narozeninovém koncertě, zazpívá i letos v Tipsport aréně Martin Chodúr. „Martin má mimořádný hlas – baryton – a navíc je to nesmírně empatický mladý muž, jsem ráda, že se opět setkáme,“ usmívá se Marika Gombitová. Z Čech dále pozvání přijali Sabina Křováková, Emma Smetana, Tereza Kerndlová a Adam Mišík. „Sabča mě překvapila už před pár lety, s jakým drivem zpívala písničky její i mé oblíbené zpěvačky Janis Joplin. S tatínkem Adama Mišíka Vladimírem jsme se potkávali na různých festivalech a je dobře, že jablko nepadlo daleko od stromu,“ usmívá se Marika Gombitová. „Ráda bych na tomto koncertě měla i zástupce nezávislé scény, proto jsem potěšená, že vystoupí Emma Smetana.“

Všichni zazpívají píseň z repertoáru Mariky Gombitové a chybět nebude ani dětský sbor. Koncert bude moderovat Alexander Hemala. Mariku bude na pódiu doprovázet známá slovenská kapela Štefana Bugaly a její hosty orchestr pod vedením dirigenta Dalibora Kaprase. Vstupenky na svátečně laděný koncert Sen Mariky Gombitové jsou dostupné v sítích Ticket Art a Ticketportal a rychle mizí. Nenechte si proto ani vy tuto mimořádnou událost ujít…

Podívejte se na video pozvánku na koncert Mariky v Praze zde:

https://www.youtube.com/watch?v=i2VNMlStmb0

Vánoční koncert Sen Mariky Gombitové

2. 12. 2017, 19:00

Praha, Tipsport aréna

Vstupenky: Ticket Art a Ticketportal

Podívejte se na klip k písni Paradiso zde:

https://www.youtube.com/watch?v=lcZ8DtPwMGY

1

Foto: Crystal studio MG