Luxusem obklopený Karel Gott vzpomíná na smutné dětství: Trpěl jsem hlady!

Dnes může mít vše, na co si ukáže a ve vrchovaté míře. Jestli Karlu Gottovi něco nechybí, jsou to peníze a blahobyt. On si toho ale váží, v živé paměti má totiž dobu, kdy neměl co do úst a o plném talíři si mohl nechat zdát.


Hlad a chudoba, to jsou pojmy, které Karlu Gottovi nejsou cizí. Těžko uvěřit, že je zažil na vlastní kůži. Doba, kdy byl rád za suchý chléb a trpěl podvýživou, se mu vryla do paměti tak, že ani dlouholeté bohatství mu ji z hlavy nevyhnalo. „Jsem válečné dítě. Byl hlad a jako podvyživeného mě ve škole krmili lžící rybího tuku. Bylo to pro mě samozřejmé, nevěděl jsem, co je to být sytý,“ šokoval Gott v pořadu Exkluziv Kateřiny Brožové, který TV Barrandov připomene v pondělí večer.


Zpěvák, který si dnes může kdykoliv pochutnat na nejvybranějších specialitách, dlouho neznal ani základní potraviny. „Tehdy největší hostina byl nalámaný chleba v meltě. Ptal jsem se maminky, když jsem listoval v různých knihách, jak chutná šunka nebo kremrole. Proto si vážím každého jídla a před každým se v duchu modlím,“ prozradil Gott s tím, že i navzdory současným možnostem zůstává pokorný a každé jídlo si užívá. „Vím, že zítra to nemusí být,“ dodal.
U příležitosti 75. narozenin Karla Gotta mimořádně zařazuje TV Barrandov do svého pondělního programového schématu od 20.10 hodin reprízu pořadu Exkluziv Kateřiny Brožové s Karlem Gottem, poté záznam Mistrova zatím posledního velkého koncertu v O2 Aréně – Karel Gott 2012, na který naváže český film Romance za korunu z roku 1975 s Gottem v hlavní roli.

Foto: TV Barrandov / Tomáš Nosil