Luboš Pospíšil oslaví třicet let od sólového debutu koncertem!

Třicet let od první sólové desky Tenhle vítr jsem měl rád a 300 000 prodaných nosičů jen u Supraphonu slaví Luboš Pospíšil. V jednom z jeho nejoblíbenějších sálů, pražské Malostranské besedě, se Luboš ve čtvrtek 18. dubna představí s kapelou 5P, mladými parťáky z velmi úspěšných posledních sezón. Lze očekávat, že k zásadním hitovkám z období celé kariéry i písním z aktuálního studiového alba Chutnáš po cizím ovoci se přidá nejeden gratulant z řad muzikantských souputníků, bývalých spoluhráčů apod.


Luboš Pospíšil je trvalá kvalita naší rock-folkové scény a jeho výroční pražský koncert bude šancí si to znovu jasně potvrdit. Matador české hudební scény s hlasem, který si nespletete a pěknou řádkou hitů na kontě, nedávno vstoupil mezi šedesátníky. Jakoby ale nebylo šedesát jako šedesát. Místo, aby se Luboš Pospíšil a 5P pohodlně vezli na vlně úspěšného narozeninového turné, korunovaného vyprodaným koncertem v pražské Akropoli, připravili v roce 2011 řadové album. Desku z čerstvého materiálu nazvanou Chutnáš po cizím ovoci, s níž se rozjeli křížem krážem po republice. Aby ne, když mnoho recenzentů psalo o nejlepším albu od dob …A nestřílejte na milence (1986).


Generační bariéry rozmetává síla kolektivu, kapela hraje s obrovskou radostí, byť některé písně jsou starší než někteří účinkující muzikanti. Kudy vedla cesta sem? Luboš Pospíšil se v roce 2007 po vzoru vrstevníka a někdejšího spoluhráče Radima Hladíka obklopil mladými muzikanty. Spolu s nimi, dnes již bývalým spolupracovníkem Bohumilem Zatloukalem a básníkem Pavlem Šrutem, pod obnovenou značkou 5P připravil nový silný materiál. V roce 2008 pak po sedmiletém půstu vyšlo CD Příznaky lásky, na němž Luboš Pospíšil navázal na to nejlepší ze své bezmála čtyřicetileté hudební kariéry. Teprve na albu Chutnáš po cizím ovoci (2011) ale sehraná sestava nových 5P plně ukázala, co v ní je – zkušenost »starého lva« se umně protnula s dravým mládím, včetně perfektní zvukařské práce Lukáše Martinka.
Alba aktuálních 5P ověnčují nejen pozitivní novinářské ohlasy, ale i na svou dobu velmi slušné prodeje, turné střídá turné, v roce 2011 odehrál Luboš Pospíšil přes sto koncertů, vloni téměř sto dvacet. Jako by těch křížků nebylo šedesát dva, ale dvakrát méně.

Foto: Supraphon


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353