Koukejte, jak herec Jan Budař krotil lvy!

Tuto sobotu se již tradičně jako každý rok konalo odlévání sošek pro Hlavní večer Český lev. Jedinečnou atmosféru a příležitost, která se neodmítá, přijel okusit Jan Budař, který nás provede udílením českých filmových cen, které se koná v sobotu 2. března 2013.


Když známý herec a moderátor dorazil na místo a viděl, jak lehce jde odlévání skleněných sošek zkušeným sklářským mistrům, rozhodl se, že také přiloží ruku k dílu. Vzápětí mu ale došlo, že to rozhodně není tak snadné, jak to vypadá. Už jen při samotném točení sklářské hmoty, která se připravovala na odlévání lva ve formě, se Jan parádně zapotil. „Tak zatočil sem v životě se spoustou věcí, ale se lvem to teda ještě ne!“ prohlásil Budař. Po prvním nevydařeném pokusu se ale herci podařilo neposlušného lva zkrotit a dát mu příslušnou formu.


Původní plán Petra Vachlera, který herci asistoval a to sice převlečení herce do smokingu bohužel nevyšel. Všichni byli natolik horliví k odlévání, že se na smoking ani nedostalo. A tak Jan sošky vyráběl za přítomnosti sklářů ve svých slušivých kostkovaných kalhotech a šedivé košili. A během procesu se neustále osvěžoval minerální vodou Magnesia, kterou do sklárny dopravil generální partner Českého lva. Tou nepohrdli ani bulvární novináři a fotografové, kteří akci přijeli zdokumentovat.

Foto: IMAGE CZ