Jan Kraus se o prázdninách přestěhoval!

Ač bude na první pohled na podzim v Show Jana Krause vše při starém – například zůstává nezměněn formát pořadu i čas vysílání –, k několika důležitým změnám přece jen dojde. Jan Kraus se se svou show totiž přestěhoval!


Některé změny budou pro televizního diváka jasně viditelné: zbrusu nová znělka i logo. Některé ovšem prakticky nezaznamená, ale jsou rovněž podstatné. Hovoříme zejména o změně místa natáčení. Od letošního podzimu jím bude pražské Divadlo Archa, které nabídne publiku a hostům, ale i štábu vyšší komfort. Důvodem přesunu je rovněž větší kapacita hlediště, neboť Show Jana Krause bývá vždy dlouhodobě dopředu zcela vyprodaná. Byť v novém prostředí zůstane Jan Kraus takový, jak jej diváci znají a jak si ho oblíbili – břitký, autonomní a aktuální.

Jan Kraus
Český herec, publicista, režisér, dramatik a také porotce show Česko Slovensko má talent, je nezaměnitelný svým humorem a pohotovými dotazy. Byl dětskou hereckou hvězdou, herectví ale nestudoval. Menší role hrál v mnoha filmech (např. Dva tygři, Spalovač mrtvol, Dívka na koštěti, Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, Což takhle dát si špenát, Černí baroni). Prosadil se ale hlavně na poli televizních talk show (Sauna, Další, prosím!, O. K. – občan Kraus nebo Přesčas). Neznámější a u diváků nejoblíbenější se stalo jeho Uvolněte se, prosím!, jehož obdoba se vysílala i na Slovensku pod názvem Bez obáv, prosím! Za tuto show získal ocenění v divácké anketě TýTý za nejlepší program roku a televizní cenu Elsa. Do roku 2009, kdy z funkce odstoupil, byl předsedou Českého filmového a televizního svazu (FITES). Žije s herečkou Ivanou Chýlkovou a je otcem čtyř synů.

Foto: TV Prima