Jan Bendig: Nyní se věnuju hlavně točení pro YouTube

V televizní Show Jana Krause usedl na červenou pohovku zpěvák Jan Bendig, který žil v dětství s rodinou v anglickém Liverpoolu, a tak hned zkraje upozornil svého hostitele, aby správně vyslovoval jeho příjmení, neboť nesprávně vyslovené připomíná anglický výraz »křivý«.

„Původně jsme tam jeli na dovolenou, nakonec jsme zůstali tři roky,“ říká finalista hned několika pěveckých reality show a prozrazuje na sebe také to, že výstřední oblečení je jeho slabostí. „Miluju oblečení, ale moc za něj neutrácím,“ vysvětluje. „Chodím rád do sekáčů, kde člověk třeba narazí na nějaký kousek, který dřív stál tisíce.“ Samotné nakupování ho prý moc nebere, ale v second handech je to jinak. „Tam nikdo není, sedí tam jen paní na mobilu, vůbec si tě nevšímá a ty si můžeš prohrabávat všechny ty koše,“ zasní se umělec, jehož kariéra zdaleka nevyprchala po odeznění SuprStar v roce 2009, ale který se naopak prezentuje po celé Evropě.

Jeho repertoár tvoří hlavně romská hudba a před vypuknutím pandemie stále koncertoval. „Hodně jsem jezdil i do Anglie, do Německa, Polska, na Slovensko, zpíval jsem romsko-česky, podle toho, jaké bylo publikum,“ popisuje. „V Česku a na Slovensku to bylo často tak, že dole pod pódiem se potkali lidi, kde se vůbec neřešilo, jestli je někdo bílý, černý nebo žlutý, a nejlepší bylo, že gádžové zpívali moje romské pasáže a ty český pasáže zase Romáci. Hrozně mě těší, že v takovou chvíli můžu spojit oba tyto světy.“

Navzdory omezením prý ani nyní nezahálí. „Naposledy jsem měl velký online koncert na Vánoce, ale to mě až tak moc nebavilo,“ připouští. „Ale stejně se nyní věnuju hlavně točení pro YouTube a stále vydávám nějaké písničky.“ Založil totiž speciální kanál Romflix a začal doma s přítelem a bratrem točit seriály, a sice také úspěšně – některé díly mají i milion zhlédnutí.

 

Foto: TV Prima

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353