Herečka Málková bojovala v ZOO o život

Herečka Marie Málková zažila v pražské ZOO v prvním díle nového detektivky Primy Kapitán Exner dramatický boj o život – při natáčení scény, ve které na ni zaútočil z vody několikatunový kolos – obří hroch. V seriálu hrála manželku nejvyššího českého herce Mariana Rodena.

KE 7

Na natočení scény, kdy se na ni obrovské zvíře vyřítí z vody, měl štáb jen jeden pokus. „Scéna se natočila rychle, protože jsme měli jen jeden pokus. Spíše trvalo ji dobře připravit a vše naplánovat a rozzáběrovat,“ prozradila herečka.

KE 21

Naštěstí se scénu podařilo natočit hned na poprvé a Málková prokázala mimořádnou odvahu. Při dramatické scéně se totiž nenechala zastupovat dublérkou. „To nešlo a ani bych to nechtěla. Tedy samozřejmě jsem do toho šla, až když jsem se přesvědčila, za jak silnou mříží je skutečný hroch zavřený,“ směje se Málková.

V pražské ZOO se scéna točila na konci září. Pomohl jí ve studené vodě neopren? „Neopren dát nešel, bylo už rozehrané oblečení, ale šlo opravdu jen o jeden záběr, vše bylo rychle hotové,“ dodala.

Pro Málkovou je Kapitán Exner vůbec první příležitostí zahrát si s nejvyšším českým hercem Marianem Rodenem, bratrem Karla Rodena. Z jakého zvířete má strach? „Právě z hrocha, z kterého mám veliký respekt. Když jsem viděla, jak teritoriální zvíře je a co dovede, když jsme byli s kamarády v Africe v Okavangu. Potkat bych se s ním opravdu nechtěla, neskončilo by to jinak než v tomto filmovém záběru,“ přiznala Málková.

Útok obrovského hrocha pro herečku v seriálu končí tragicky, když ji zvíře zabije. Přesto na natáčení vzpomíná v dobrém. „Je fajn, že jako herec máte někdy možnost dostat se na místa, kam se jinak opravdu nedostanete, jako třeba teď se vykoupat v hroším jezírku v pražské ZOO,“ směje se herečka.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353