Herci z Modrého kódu pokřitili knižní podobu seriálu přímo při natáčení

Oblíbený primácký seriál z prostředí urgentního příjmu Modrý kód se dočkal knižní podoby. Čtenáři v ní najdou patnáct případů, se kterými se setkali lékaři z rubavské nemocnice, včetně pokračování, které se například do televizního vysílání již nevešlo. Dále v knize čtenáři naleznou velmi užitečnou příručku první pomoci, kterou autoři připravili ve spolupráci s odborníky z Českého červeného kříže. Kniha je doplněna fotografiemi z natáčení seriálu Modrý kód.

YAN_8891

Knihu Modrý kód pokřtili autoři a herci seriálu Modrý kód spolu s kreativním ředitelem Ivanem Vodochodským v ateliéru, kde se seriál natáčí. S nápadem na vydání knihy jsem nepřišel sám. Vymysleli jsme to s Lucií Kršákovou, se kterou se setkáváme mimo jiné i při schvalování natočených dílů. Čas od času se stane, že se natočí případ, který je schválně nedopovězen do konce. Uzavře se, ale není jasné, jak bude lidsky nebo i medicínsky pokračovat, jestli se ten člověk uzdraví úplně nebo ne. Často nevíme, jestli ti dva spolu zůstanou. Napadlo nás, že může být pro diváky zajímavé dopovědět ty příběhy a tím nápad na knihu vznikl. Vybrali jsme patnáct příběhů a dovyprávěli jsme, jak by to mohlo být,“ sdělil nám Roman Kopřivík, šéfautor scénářů seriálů a spoluautor knihy Modrý kód.

YAN_9160

Kniha mě zaujala. Neměl jsem ještě tolik času do ní nahlídnout, ale je to moc hezký nápad. Myslím, že ty naše mladé fanoušky to uspokojí, protože se pídí po tom, jak je to s těmi lidmi potom dál,“ sdělil nám představitel Prokopa Hlinky Ondřej Rychlý.

Dnes jsme pokřtili knížku Modrý kód a pro mne to byl také křest, protože jsem knížku viděla úplně poprvé. Už jsem si všimla, že někde běží reklama, ale ještě jsem se s ní nesetkala. Jsem ráda, že jsem dnes jeden výtisk dostala,“ dozvěděli jsme se od vrchní sestry Marie »Mery« Černé Sabiny Laurinové.

YAN_9225

A co by přál herec David Gránský své postavě, kterou hraje? Mně vlastně ty linky docela vyhovují, protože neustále dochází k neuspokojení všech postav. Každý má nějaké trauma nebo nějaký nevyřešený problém a štěstí nám úplně nejde na ruku. Když nám zrovna něco vyjde, tak se pokazí něco jiného. Když perfektně funguje vztah, tak se pokazí zdraví, nebo se pokazí někdy úplně všechno. Idylka pro ty jednotlivé postavy trvá třeba jeden nebo dva díly, kdy máme pocit maximálního štěstí. Nechal bych to, tak jak to je, protože je to i pro nás, ale i pro diváky zajímavější. I když vidím, že diváci jsou častokrát netrpěliví a chtějí, aby to mělo svůj happyend, ale musí si uvědomit, že kdyby u všech proběhly happyendy, tak seriál může skončit. I když není to seriál o vztazích, nejde tady o páry, ale myslím si, že by to nebylo zajímavý, kdybychom byli banda spokojených lidí. Ani v životě to tak není,“ řekl David Gránský, který hraje doktora Matyho Bojana.

K tomu se přidal Ondřej Rychlý, co by přál v dalších dílech své postavě doktora Prokopa. Přál bych mu strašně velkou, šťastnou lásku s Petrou Horváthovou (Evou Burešovou). Dlouhotrvající – aspoň třeba rok, aby ty dva mladý krásný lidi, kteří kolem sebe krouží tak dlouho, aby už konečně mohli být spolu a mohli přestat hrát hry. To je to jediné, co si Prokop opravdu přeje, a co si přejí i diváci. To bych mu přál a rád bych si to i zahrál,“ dodal se smíchem Ondřej Rychlý.

YAN_8622

V hlavních rolích seriálu Modrý kód, který Prima vysílá v pondělí a ve středu ve 20.15 hodin hrají Sabina Laurinová, David Gránský, Eva Burešová, Ondřej Rychlý, Roman Zach, Tomáš Měcháček, Jiří Štěpnička, Lenka Termerová, Igor Chmela, Anastasia Chocholatá, Sandra Nováková, Marika Procházková a další.

YAN_8739 YAN_8775 YAN_8979

Foto: TV Prima