Čtyřnásobný držitel hudební ceny Grammy Keb’ Mo’ zahraje příští týden v Praze

Čtyřnásobný držitel hudební ceny Grammy Keb’ Mo’ zahraje příští týden, v úterý 16. července, v Praze. Do prodeje se přidávají nové vstupenky na sezení. Americký bluesman, jeden z nejuznávanějších bluesových písničkářů současnosti, Keb´Mo´, se na hudební scéně pohybuje již úctyhodných pětadvacet let. Toto výročí oslavuje na světovém sólovém turné, které zahájil v únoru na jazzovém festivalu v Dubaji a přes Austrálii a Evropu ho ukončí koncem roku ve Spojených státech.

Během evropské části, kterou Keb’ Mo’ odstartoval začátkem července v Londýně, se k potěšení všech hudebních fanoušků zastaví i v Praze. V rámci letošního ročníku Bluefestu odehraje Keb’ Mo’ 16. července svůj sólový koncert v komorním prostředí divadla Archa. Vstupenky na sezení v přízemní části sálu jsou v tuto chvíli téměř vyprodané, takže se pořadatelé rozhodli přidat místa na sezení i na balkon přímo proti pódiu. Nabízí se tedy nově několik desítek exkluzivních míst, ze kterých bude skvělý výhled.

Podle playlistů, které jsou k dispozici z již odehraných koncertů turné se dá vybrat několik skladeb, které s největší pravděpodobností v Praze zazní. Jsou mezi nimi i tři z nedávno vydaného studiového alba Oklahoma: první singl I Remember You, dále skladba Oklahoma a This Is My Home. Album Oklahoma sbírá nadšené kritiky od recenzentů ze všech koutů světa.
Dalšími nejčastěji se opakujícími písněmi v playlistech jsou Rita, Life Is Beautiful, Am I Wrong, Tell Everybody I Know, More Than One Way Home, Henry, Old Me Better, Hand It Over, The Dance a City Boy. Co přesně bude Keb’ Mo’ v Praze hrát se samozřejmě diváci dozví až na místě, ale rozhodně se je na co těšit.
V úvodní části večera vystoupí rakouský bluesman Ripoff Raskolnikov, který se na Bluefest vrací po třech letech.

Keb’ Mo’ – I Remember You – https://www.youtube.com/watch?v=us1klKNsFbM

Keb’ Mo’ – Oklahoma – https://www.youtube.com/watch?v=fEoKAMpth54

Keb’ Mo’ – This Is My Home – https://www.youtube.com/watch?v=9Irip5pIRb4

Více infa: https://kebmo.com/

Foto: www.livermusic.cz