Beyoncé: Chtěla jsem vytvořit něco víc než jen kolekci písniček inspirovaných filmem

Třiadvacetinásobná držitelka ocenění Grammy Beyoncé se stala výkonnou producentkou nového alba k filmu The Lion King: The Gift, výjimečnému zpracování klasické příběhu od Disneyho. Za režisérskou židli usedl Jon Favreau a titulní skladbou je zbrusu nová písnička Spirit v podání Beyoncé.

Album vychází ruku v ruce se světovou premiérou filmu 19. července na všech digitálních platformách: https://smarturl.it/lionkingthegift. Titulní skladbou se stala písnička Spirit a přibližuje tak všem fanouškům styl a náladu, kterou celÉ album ponese. Kromě silného zpěvaččina hlasu se na albu objeví i afričtí umělci, aby tak vzdala hold ikonickému filmu a přinesla autentické zvuky africké hudby celému světu. Autory skladby Spirit jsou IIya Salmanzadeh, Timothy McKenzie a Beyoncé, produkce se ujala sama zpěvačka spolu s Ilyou a Labrinthem: https://smarturl.it/beyoncespirit.

Podívejte se zde na klip:

„Toto je úplně nová zkušenost vyprávění,“ říká Beyoncé. „Chtěla jsem vytvořit něco víc než jen kolekci písniček inspirovaných filmem. Je to mix stylů a spoluprací, které nemají jednotný zvuk. Hudba je inspirována vším od R&B, popu, hiphopu až po Afro Beat,“ přiznala Beyoncé.
„Chtěla jsem, aby se všichni kolem mě podíleli na tvorbě tohoto alba,“ pokračuje Beyoncé. „Každá písnička je psaná tak, aby reflektovala vyprávění příběhu a dala posluchači šanci představit si svoji vlastní verzi světa, který Lví král přináší. Bylo důležité, že hudbu nenahráli jen ti nejzajímavější a nejtalentovanější umělci, ale i to, že album produkovali nejlepší afričtí producenti. Autenticita a srdce byly pro mě při tvorbě velmi důležité.“

Foto: Sony Music