Anna Fixová: Mám strach, že bych první pomoc poskytnout neuměla

Pětatřicetiletá herečka Anna Fixová není v seriálovém světě žádným nováčkem, nyní doplní tým seriálu Modrý kód, kde ji budeme vídat jako Kláru Strnadovou. Její role Kláry však neoblékne lékařský mundúr. Co si tedy půvabná herečka zahraje? „Klára je starostlivá sestra, která propadá beznaději a snaží se udělat vše pro to, aby ty poslední chvíle života a odchod své sestře ulehčila. Takže mé kostýmy v Modrém kódu nejsou lékařské, ale je to klasický civil,“ popsala svou roli herečka.

Vaše role Kláry se setká v Modrém kódu s tématem eutanazie, jaký na ni máte názor vy? „Je to samozřejmě strašně složitá otázka a nechci, aby byla zjednodušená jednoznačným pro, nebo proti. Protože jsem také měla v rodině příbuzné, kteří umírali dlouho na rakovinu, dokážu si díky své empatii představit, že jsou chvíle, kdy to chce člověk vzdát, a zároveň nechce páchat sebevraždu. Současně však moc dobře chápu, proč to není legalizované. Je to prostě složitá otázka,“ sdělila nám herečka.

A protože se Modrý kód odehrává v nemocničním prostředí, zeptali jsme se jak jen na tom herečka s první pomocí. „Mám strach, že bych ji poskytnout neuměla, to se přiznávám. Teoreticky jsem si o tom hodně přečetla, ale jestli bych to prakticky zvládla, to si opravdu nejsem jistá,“ práskla na sebe.

Také jsme se od herečky dozvěděli, že jejím velkým koníčkem je focení, takže je připravená i na zadní vrátka. „Je pravda, že fotím moc ráda. Je to jedna z věcí, které dělám mimo svou profesi – člověk se nemá upínat v práci jen na jeden obor. Vždycky jsem byla spíš divadelní člověk, kterému se prostě přihodilo to, že vyhrál konkurz,“ řekla nám závěrem půvabná herečka, kterou můžeme také vidět v příbramském divadle nebo například v činohře Dobrý proti severáku, kde hraje po boku Daniela Bambase.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353