Slovenská rocková kapela Zoči Voči vyráží do Česka na Movember Tour

Slovenská rocková kapela Zoči Voči, která ve svých písních šikovně míchá chytlavé melodické refrény s tvrdšími kytarovými riffy, vyráží začátkem října na své česko-moravsko-slezské turné s názvem Movember Tour. Rockeři Zoči Voči, kteří se na česko-slovenské hudební scéně pohybují už patnáctým rokem, nedávno rozšířili své řady o hráče na klávesové nástroje Miroslava »Horso« Horského. Jejich posledním počinem je akustická skladba Chlapi nepláčú, která vyšla jako singl v březnu tohoto roku.

Název turné Movember Tour vzešel přímo z hlavy slovenské kapely, která se rozhodla podpořit Nadační fond Muži proti rakovině, která je držitelem licence Movember pro Českou republiku a během turné se pokusí vybrat peníze na správnou věc.

????????????????????????????????????

Náš nadační fond Muži proti rakovině nabídka kapely Zoči Voči opravdu upřímně potěšila, protože, jak s oblibou říkám, Movember je veselá záležitost o smutných věcech. Takže pokud někdo dokáže zábavnou formou upozornit na problematiku mužské formy rakoviny jakou je rakovina prostaty a varlat, pomůže zase o kousek překonat obecné tabu a zakořeněný stud. A to přesně jako muži potřebujeme, protože v tomhle případě stud může být až smrtelný,“ říká ke spojení koncertního turné a mezinárodní osvětové kampaně za mužské zdraví Jirka Hofreitr, koordinátor Movemberu pro Českou republiku a zástupce Nadačního fondu Muži proti rakovině.

K Movemberu odkazuje již plakát k turné, kde se frontman Zoči Voči Michal, který je i autorem tohoto povedeného plakátu, objevuje s knírkem coby symbolem mezinárodní osvětové kampaně Movember. „Přijde nám to jako super nápad, protože se rádi podílíme na akcích s takzvaným druhým plánem,“ uvádí k tour Aleš Uhlíř, šéf pořádající agentury ForFun Agency.

Slovenskou kapelou Zoči Voči na celém turné doprovodí soběslavský pop-punkový Náhodný Výběr a slánští pop-rockeři Madam Royal. Žánrově spřízněné kapely se budou střídat v roli »odpalovače« koncertu a Zoči Voči budou vždy celý večer uzavírat.

Náhodný Výběr, který nedávno vypustil do světa svůj klip k písni Útěk domů, není žádným nováčkem na poli klubové a festivalové scény. Kluci se mohou aktuálně pochlubit třeba účastí ve finále prestižního časopisu Muzikus – Šance Muzikus, o účinkování na vybraných českých top festivalech.
Na druhou stranu je pro ně turné se slovenskou kapelou splněným snem a slibují svým fanouškům spoustu překvapení.

Velmi podobně je na tom i kapela Madam Royal, která dříve vystupovala pod názvem By The Way. Pop-rockoví Slaňáci mají na svém kontě vystoupení na takových akcích, jako například Masters of Rock nebo polský fenomenální megafestival Woodstock. Klubové turné s kapelami Zakázaný Ovoce a Jaksi Taksi mají kluci už sice odzkoušené, ale přiznávají, že kapela Zoči Voči je jedním z jejich hudebních vzorů, a proto je pro ně účast na tomto turné ctí.

Movember Tour 2019:
12. 10. – Vsetín | 3Opice – Pub & Music Club

7. 11. – Praha | Vagon klub
8. 11. – Zlín | Fénix club
9. 11. – Loštice | Kulturní dům
15. 11. – Tábor |
Cadillac Cafe & restaurant
16. 11. – Havlíčkův Brod | Klub Oko
21. 11. – Brno | Eleven club
22. 11. – Plzeň | Anděl music bar
14. 12. – Benešov | Music Club X

19. 12. – Olomouc | S – klub
20. 12. – Ostrava | Barrák music club


Podívejte se na klip zde:


Zoči Voči – Chlapi neplačú:

https://www.youtube.com/watch?v=Yx–FW_rXe0

Náhodný Výběr – Útěk domů:
https://www.youtube.com/watch?v=-j13o7sqrCI

Madam Royal – Na znamení:
https://www.youtube.com/watch?v=3aLhx2FNPIg

Foto: Zoči Voči