Aňa Geislerová: V seriálu je obecně méně času než u filmu

Herečka Aňa Geislerová přijala roli primářky Marty Dostálové v novém seriálu Anatomie života, kde hraje jednu z hlavních postav její sestra Ester Geislerová. Na obrazovkách TV Nova se bude seriál vysílat od úterý 26. ledna. Proč se Aňa rozhodla roli přijmout a jaká je atmosféra, když se sejdou obě sestry Geislerovy na place?

Můžete představit svou postavu?

Jsem Marta Dostálová, primářka traumatologie. Taková pragmatická žena.

 

Máte něco společného se svou rolí?

Zatím jsem nic konkrétního nenašla, takže doufám, že ne. Tento typ žen bývá ve své profesi velmi cenný, ale možná je to na úkor některých lidských vlastností… Takže jsem ráda, že si nejsme příliš podobné.

 

Co vás na Martě zaujalo, že jste roli přijala?

Marta není úplně kladná postava a my herci dobře víme, že se takové role hrají velmi dobře. A já si to užívám. Dokonce první scéna, kde se Marta objeví, je pro mě tak vtipná, že ji občas přehrávám kamarádům. Je to takové faux pas na operačním sále.

V seriálu hraje jednu z hlavních rolí vaše sestra Ester Geislerová. Byl to rozhodující důvod, proč jste roli v Anatomii života přijala?

Bylo to podstatné. Furt nám to přijde strašně vtipné, když se tu potkáme v těch nemocničních úborech nebo na sále. Pokaždé posíláme mámě fotky. A ta je z toho tedy úplně nadšená, že nás poprvé uvidí hrát společně v televizi.

 

Jak to probíhá, když se na place potkají dvě sestry?

Tak to se možná raději zeptejte štábu… (smích). Nám to přijde normální, my se takhle bavíme. Nevím, jak to snáší okolí. Ale když se točí, tak nevnímám, že je to Eťa, je to prostě moje sestřička. A hotovo. Teda já jsem jako primářka a ona je má sestřička. Nevnímám ji jako svou mladší sestřičku. (smích)

Chtěli z vás mít rodiče lékařku?

Já si myslím, že téměř každý rodič si přeje, aby se alespoň jedno z jeho dětí stalo lékařem, bankéřem nebo něčím, co pro něj později bude výhodné. Ale myslím, že v našem případě byli rodiče takoví bohémové, že zrovna oni po něčem takovém nejspíš netoužili.

 

Jste především filmovou herečkou. Vnímáte nějaký rozdíl mezi natáčením filmu a seriálu?

V seriálu je obecně méně času. Proto je hodně důležité se připravit předem a být si jistý, že v tom krátkém čase, který na natáčení je, to uděláte nejlíp, jak můžete. Není čas zkoušet a podrobně rozebírat, protože program je náročnější. Běžně je třeba natočit za jeden den mnohem víc materiálu než u filmu.

Foto: TV Nova

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353