Tomáš Klus a Cílová skupina – Spolu

Album věnované lásce ve všech podobách. Nové album Tomáše Kluse a Cílové skupiny Spolu je stylově rozmanité a jeho hlavním poselstvím je poznání, že mluvit spolu a milovat jsou nejcennější okamžiky v životě. Na albu se kromě Tomáše Kluse a Cílové skupiny (ve stabilním složení Jiří Kučerovský, Jan Lstibůrek a Petr Škoda) také podílela Tamara Klusová a Jan Jelen. O výrazný design nového alba se postaral výtvarník a tatér Ondrash ve spolupráci s grafickým designérem Stanislavem Tomšejem.

195

Součástí výpravného bookletu jsou rovněž foto karty Tomáše Kluse, členů Cílové skupiny, Tamary Klusové a dalších SPOLUpracovníků. Svým objektivem je zachytil fotograf Tomáš Třeštík. Ke každému CD je přibalen barevný náramek. Album vznikalo ve studiu ArtDock Marka Štiftera v únoru 2018. Prvním singlem byla skladba Apak, kterou s Tomášem Klusem nazpívala jeho manželka Tamara. K písni vznikl v režii Jordana Haje a Givinara Kříže videoklip, který má v současné chvíli na YouTube přes pět milionů zhlédnutí. Druhým singlem byla baladická skladba Tichá voda vyprávějící o souboji s netečností a o tom, že v sobě lidé mají spoustu ostychu promluvit.

Album Spolu obsahuje výlety do různých hudebních stylů. Zazní rockovější, folkové či indie skladby, ale i hospodská odrhovačka. Celkem 21 žánrově pestrých skladeb lehce přesahuje hodinovou stopáž. Pro album je charakteristický princip kruhu, který se promítl i do designu bookletu z dílny renomovaného výtvarníka a tatéra Ondrashe (vlastním jménem Ondřej Konupčík), jenž mimo jiné stojí za nedávno vzniklým Nadačním Fondem Zkruhu. Organizace pořádá charitativní tattoo happeningy a podporuje »ty, kteří si bolest nevybrali«. Tomáš Klus se stal jedním z jejích patronů a z výtěžku jeho budoucích koncertů půjdou prostředky na pomoc potřebným dětem v různých regionech České republiky. Nové skladby představí Tomáš Klus a Cílová skupina naživo na podzimním turné.

Tracklist:

MALÝ VÍTR / TICHÁ VODA / ONÍTI / MOŘEPLAVCI / VÍLA / POTUŠENÍ / KARAVAN / APAK / ALFRÉD / DOBRODRUŽCE / MASÁM / HARUKI / ACHJO / VOOL / PRVNÍ DOBA POPOVODNÍ / HLASYMSE / PODIVÍN / SVĚTLOATMA / TUPONI / MUŽI SE ŽENOU

Bonus: FLUSNU

Foto: Supraphon