Šestnáctiletá Kaya dobývá svět

Šestnáctiletá Kaya se stala nejmladší českou a slovenskou interpretkou, umístěnou na obří billboardovou plochu na Time Square v New Yorku. Její tvář také uvádí playlisty na streamovací platformě Spotify.

Je jí čerstvě šestnáct let, má za sebou teprve dva singly a v loňském roce debutovala, přesto si ji společnost Spotify vybrala jako tvář pro jarní playlist EQUAL. Úspěch jako z amerického snu katapultuje začínající umělkyni z labelu Tranzistor mezi objevy české hudební scény.

Kaya je muzikantka, která se rozhodla na nic nečekat a prorazit do hudebního světa už ze střední školy. Sama je autorkou svých singlů, věnuje se produkci a doprovází se na klavír. Teprve loni na jaře debutovala s první písní Someone Else to Blame, která se víc než půl roku držela ve čtyřech playlistech největší streamovací platformy na světě.

Nová píseň I Think I Don’t Understand je dalším posunem v její tvorbě a ve srovnání s debutem je v ní slyšet zásadní producentský zásah a současnější zvuk. Na tom se podílela sama autorka a zpěvačka společně s vyhledávanými producenty Reginaldem a Davidem Kandlerem.

„Musím přiznat, že v našem labelu probíhají velké oslavy. Mám pocit, že v historii kampaní Spotify na Time Square se nikdy neobjevila tak mladá umělkyně. Rozhodně ne z Čech. Talentů je kolem nás opravdu mnoho, ale takovou cílevědomost a neuvěřitelnou chuť tvořit jen tak někdo nemá. Kaya je velkou výjimkou a věřím, že toto je teprve začátek její slibné kariéry,“ doplňuje šéf labelu Tranzistor David Landštof, který mladou zpěvačku podporuje.

Multilink: https://lnk.to/KayaIThinkIDontUnderstand

 

YT: https://youtu.be/vggH2B3kCEw

 

Foto: Tranzistor label

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353