Podívejte se, jaký klip v Praze natočila italská hvězda

Stověžatou Prahu v srdci Evropy si vybírá řada televizních štábů a věhlasných umělců. Jinak tomu nebylo ani v případě italské pěvecké legendy, trojnásobného vítěze festivalu San Remo, producenta a skladatele Amedeo Minghi.


Začátkem letošního roku pozval Amedeo Minghi dva Italy žijící v Čechách Davide Mattiloliho a Andrea Andrei – projekt Insieme na svůj koncert ve vyhlášeném divadle Brancaccio v Římě. Zazpívali si spolu jeho autorskou skladbu Emaunela el io (Emanuela a já), kterou zaranžoval a ve svém studiu natočil Jarek Šimek. Dle italských médií, šlo o naprosto skvělý hudební zážitek. Romantická skladba se nachází také na novinkovém albu obou Italů s názvem Insieme 3. Jako hosté zde zpívají H. Vondráčková. I. Csáková, P. Roth, I. Hajnová, D. Rattaglia, A. Minghi, G. Drudi, O. Lambertini, G. Kuzminac, Jalisse a Jarek Šimek.


V dubnu Amadeo Minghi opět navštívil Českou republiku a s filmovým štábem a projektem Insieme natočil v nejkrásnějších místech Prahy videoklip Emanuela el io. „Praha je skutečně nádherná, plná památek, krásných lidí. Těší mne zájem mladých lidí, kteří nás při natáčení videoklipu žádali o podpisy a našla se i chvilka pro společné fotky. Jsem rád, že i u vás mám své fanoušky,“ svěřuje se s úsměvem a zážitky Amedeo Minghi.


„Tento rok je pro nás velmi zásadní. Připravujeme zajímavé projekty,“ svěřuje se Andrea Andrei a Davide Mattioli dodává: „V těchto dnech připravujeme natáčení společného alba.“ Ve dnech 12. a 13. května Amedeo Minghi opět navštíví Prahu a Plzeň. Vystoupí také ve plzeňském divadle Alfa v pořadu Petra Jančaříka Posezení v divadle.

Kdo je Amadeo Minghi?
Mistr patří mezi legendy nejenom italské hudební scény, ale koncertuje po celém světě. První singl natočil v roce 1966, první album v roce 1973. Do hudebního festivalu San Remo se probojoval osm krát v letech 1983 až 2008. Tři krát festival vyhrál, nazpíval celkem šestnáct albumů, natočil deset DVD a devatenáct videoklipů svých největších hitů, pět živých koncertních alb, nazpíval na devatenáct duetů, napsal více jak padesát skladeb pro známé italské osobnosti jako jsou: Marcella Bella, Ricchi e Poveri, Miettou, Landi, Gianni, Rita Morandi, Anna Oxa, Lura. Zazpíval si duet Cosí sei Tu i s ruskou věhlasnou zpěvačkou Dianou GurzKaya v Kremlinském divadle v Moskvě. Zkomponoval skladbu Per Noi pro Andrea Bocelli k albu Andrea. Jeho tvorbou se nechal inspirovat i Justin Timberlake ve skladbě Only when I walk away, kterou Amedeo Minghi nazpíval pod názvem Lustful. Nebylo výjimkou, že na tour pod názvem Nene bylo na koncertě na náměstí v Římě S. Maria v Trastavere na 40 000 diváků. Napsal a složil titulní skladby a hity ke známým filmům Princezna Fantaghiro (1991), TV seriál Edera (1992) a populární telenovele Esmeralda (1997). Amedeo Minghi věnoval svatému otci papeži Janu Pavlu II. skladbu Un uomo venuto da lontano a zazpíval ji před zaplněným Svatopetrským náměstím ve Vatikánu. V roce 2005 byl oceněn gramofonovou společností EMI publishes za čtyřicet let aktivní činnosti v hudebním průmyslu.

Podívejte se na videoklip Emanuela el io zde:

Více infa o projektu Insieme a Amedeo Minghi na:

http://www.gardes.cz/insieme-a-amedeo-minghi/

Foto: Agentura Gardes Ermanno Leoncino


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353