Petr Nekoranec / French Arias – Česká filharmonie, Christopher Franklin

Francouzský debut mladé pěvecké hvězdy Petra Nekorance s Českou filharmonií. Jeho hvězda zatím nejjasněji zazářila v lednu 2017, kdy ve svých pětadvaceti letech exceloval na soutěži Francesca Viñase v Gran Teatre del Liceu v Barceloně.

Petr Nekoranec tu získal hlavní cenu a nad to cenu Plácida Dominga pro nejlepšího tenoristu, a to už něco znamená. Dva roky studia v rámci Lindemannova programu v newyorské MET doplnily jeho zkušenosti z Bayerische Staatsoper v Mnichově a připravily jej na další cestu do velkého světa opery. Tento Nekorancův nahrávací debut s francouzskými áriemi je jen stvrzením jeho vstupenky mezi pěveckou elitu; debut s vynikající Českou filharmonií za zády a zkušeným Christopherem Franklinem po boku. Petrův lehký, pohyblivý hlas jej s důvěrou provede všemi koloraturami italského repertoáru, ovšem jeho barevnost i Petrova bezchybná hudební intuice jej neomylně vedou do světa francouzské opery; do světa nepřeberné škály hlubokých i jemných emocí (árie Nadira Je crois entendre encore z Bizetových Lovců perel), milostných citů i nevázaného veselí. Ve všech těchto polohách vyznívá zpěv Petra Nekorance s pozoruhodnou lehkostí, prostotou a důvěryhodností. Jako by nebylo nic snadnějšího, než zpívat… Ah! Mes amis, quel jour de fête!

JULES MASSENET – O NATURE PLEINE DE GRÂCE (WERTHER), EN FERMANT LES YEUX (MANON). JACQUES OFFENBACH – AU MONT IDA (KRÁSNÁ HELENA). CHARLES GOUNOD – AH! LÈVE-TOI, SOLEIL! – ANGE ADORABLE (ROMEO A JULIE), SALUT! DEMEURE CHASTE ET PURE (FAUST). GAETANO DONIZETTI – POUR ME RAPPROCHER DE MARIE – AH! MES AMIS, QUEL JOUR DE FÊTE! (DCERA PLUKU). GEORGE BIZET – JE CROIS ENTENDRE ENCORE (LOVCI PEREL). HECTOR BERLIOZ – O BLONDE CÉRÈS (TRÓJANÉ). LÉO DELIBES – PRENDRE LE DESSIN D’UN BIJOU … FANTAISIE AUX DIVINS MENSONGES (LAKMÉ). ÉDOUARD LALO – PUISQU’ON NE PEUT FLÉCHIR … VAINEMENT (LE ROI D’YS).

PETR NEKORANEC – TENOR, ČESKÁ FILHARMONIE, DIRIGENT CHRISTOPHER FRANKLIN

Foto: Supraphon


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353