Marta Kubišová – Depeše (Výběr písní 1965–2019)

Kompilace slavných songů a nová Modlitba na CD i LP! Třicáté výročí začátku cesty ke svobodě a demokracii slaví Marta Kubišová výjimečným listopadovým koncertem v pražské Lucerně a také touto kompilací.

K dosavadní nabídce různě zaměřených a různě obsažných výběrů přibývá tento nový, v promyšleném rozměru jednoho CD a LP úspěšně shrnující pohled na zpěvaččinu mimořádnou uměleckou tvorbu. Od singlových znamenitostí ze šedesátých let přes ukázky z alba Songy a balady a nejlepší nahrávky z období po roce 1989 se proposloucháte až k letošní nově natočené a nazpívané Modlitbě pro Martu. Písničky – samozřejmě s posvěcením zpěvačky – vybral klavírista, skladatel a kapelník Petr Malásek, dlouholetý spolupracovník a znalec jejího repertoáru. Stojí také za letošní studiovou verzí Modlitby, aranžérsky majestátně pořízenou s velkým orchestrem a znovu nazpívanou po více než padesáti letech osudem nehýčkanou zralou dámou.

Poselství, chcete-li depeše, tohoto výběrového alba je o zásadní umělecké i lidské jedinečnosti Marty Kubišové, podpořené řadou písní se společenským přesahem a důležitostí. Ač jí leckdy nelítostné životní zákruty vzaly téměř dvacet let skvěle rozjeté kariéry, přece je její podstatnost pro česko/slovenskou populární hudbu zcela nepochybná – a tady znovu jasně uslyšíte proč. Výtečný písňový obsah, nový zvukový remastering, fotografie Otty Dlaboly a grafika Luďka Kubíka vytváří z tohoto téměř dvacetipoložkového CD a stylově vyhlížejícího LP poctu velké zpěvačce i připomínku přelomové doby před třiceti lety. Dokonalá depeše i pro rok 2019!

Tracklist:

CD:

LOUDÁ SE PŮLMĚSÍC / S NEBÝVALOU OCHOTOU / CESTA / LAMPA / RING-O-DING / MAGDALENA / JESSE, POJĎ SPÁT / A TO MĚ TRÁPÍ / NEPIŠ DÁL / MODLITBA PRO MARTU / NECHTE ZVONY ZNÍT / DEPEŠE / DOBRODRUŽSTVÍ S BOHEM PANEM / JÁ DOVEDU LHÁT / NECHCI BÝT TA DRUHÁ / HEJ, JUDE / MAMÁ / CESTA TVÁ MÁ BÝT TVŮJ CÍL / MODLITBA PRO MARTU 2019

LP:

STRANA A:

LOUDÁ SE PŮLMĚSÍC / S NEBÝVALOU OCHOTOU / LAMPA / MAGDALENA / A TO MĚ TRÁPÍ / NEPIŠ DÁL / MODLITBA PRO MARTU

STRANA B:

NECHTE ZVONY ZNÍT / DEPEŠE/HEJ, JUDE/MAMÁ / CESTA TVÁ MÁ BÝT TVŮJ CÍL / MODLITBA PRO MARTU 2019

Foto: Supraphon


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353