Insania má nový singl Sfoukni za mě svíci

Skupina Insania při vyhlašování cen Akademie populární hudby Anděl za rok 2013 proměnila nominace hned ve dvou kategoriích a tím potvrdila, že aktuální album„Zapal dům poraž strom… patří k lepším rockovým nahrávkám, které na tuzemské scéně v loňském roce vyšly. Současně představuje z oceněné desky druhý singl k songu Sfoukni za mě svíci a dokončuje turné.


Album Zapal dům poraž strom… vyšlo v listopadu minulého roku a v pátek 14. března získalo v pražském Paláci Akropolis ocenění Anděl hned ve dvou kategoriích: Hard & heavy a Punk & hard core. „Přečetli jsme si někde, že jsme nejpřeceňovanější česká kapela. Děkujeme porotám v obou kategoriích, že nás tak přeceňují. Je nám to milejší, než kdyby nás podceňovaly,“ uvedl k prvenství hlavní představitel Insanie Poly. V minulosti skupina obdržela tutéž cenu ještě za nahrávku Rock’n’Freud, která vyšla v roce 2007.
Mezi příznivce kapely byl nyní vypuštěn po klipové Božské komedii další singl Sfoukni za mě svíci. Skladba neskrývá svůj hitový potenciál, nechybí jí však jedovatá příchuť, která k Insanii neodmyslitelně patří. „Je to nejpatetičtější věc na albu,“ řekl Poly. „Písnička, která je možná na první poslech neškodná, ale pod povrchem má hodně jedu a pochybností až sebedestruktivního rázu. Není moudrý připouštět si ji příliš k tělu,“ dodal.
Od konce ledna se Insania vydala na koncertní tažení napříč republikou. Na jaře se mohou fanoušci těšit ještě na tři vystoupení, a to v Brně, Kroměříži a v Ostravě.

Aktuální termíny koncertů
11. 4. – Brno – Favál
12. 4. – Kroměříž – Stará masna
8. 5. – Ostrava – U Peciválů

Poslechněte si singl Sfoukni za mě svíci zde:

Foto: www.insania.cz