Držitel Grammy Jonny Lang míří do Prahy

Na podzim tohoto roku přivítá pražský Lucerna Music Bar jednoho z nejlepších koncertních umělců a kytaristů své generace. Hudebnímu publiku se 13. listopadu představí zpěvák, kytarista a držitel hudební ceny Grammy Jonny Lang.

JonnyLang_coverimage_color_tz_m
Hudební život Jonnyho Langa je hlavně živé hraní. Více než 10 let strávil s nejslavnějšími kapelami a hudebníky současnosti. Vystupoval s The Rolling Stones, Aerosmith, B. B. Kingem, Jeffem Beckem, Stingem a s Buddy Guyem, se kterým koncertuje dodnes. O koncertních kvalitách Jonnyho Langa tedy nemůže být pochyb a je skvělé, že se o tom všichni budou moci na podzim přesvědčit v pražském Lucerna Music Baru na vlastní kůži.
Jonny Lang působí na hudební scéně již dvacet let, což by nebylo tak výjimečné, kdyby mu nebylo pouhých 36 let. Jonny Lang vydal své první, platinou oceněné album již ve svých patnácti letech, tedy ve věku, kdy většina lidí s hudbou teprve začíná. Jeho prvotina, album Lie to Me, ukázala talent, kterým se mnoho hudebníků hrajících blues koncem devadesátých let chlubit nemohlo.

500x800_JLang
Jonny Lang pochází ze Severní Dakoty, vyrůstal na farmě v blízkosti města Casselton. Když mu bylo 12 let, vzal ho otec na koncert Bad Medicine Blues Band a tam to vše začalo. Ve 13 dostal svou první kytaru a začal se na ní učit hrát. O dva roky později si ho v Minneapolis všimli lovci talentů z hudebního vydavatelství A&M Records a najednou se stal jedním z řady výjimečných mladých bluesových umělců spolu s Kenny Weyne Shepherdem nebo Derekem Trucksem.
Lang má na svém kontě šest studiových alb, první z roku 1995 s názvem Smokin´ vydal se svou kapelou sám. Poté všechna další bodovala v americké prodejní hitparádě Billboard. Jeho prvotina u hudebního vydavatelství A&M Records Lie To Me z roku 1997 – to mu bylo 15 let – debutovala na prvním místě Billboard New Artist Chart a stala se platinovou, druhé album Wander This Word, které vydal o dva roky později, již získalo nominaci na cenu Grammy. Následovalo album Dying to Live a v roce 2006 vydává album Turn Around, za které cenu Grammy Awards již získal. Na srpen tohoto roku připravuje vydání LP Signs.

Prague International Bluenight no.: 126
Jonny Lang – 13. listopad – Praha Lucerna Music Bar

Více informací na: http://jonnylang.com/

Poslechněte si nejznámější skladby Jonnyho Langa:

Lie To Me: https://www.youtube.com/watch?v=3tigVYfHVmQ

Still Rainin´: https://www.youtube.com/watch?v=mn560Wesh-4

Breakin´ Me https://www.youtube.com/watch?v=ySt-ubYiGw8

Liver music na letošní rok připravuje řadu dalších hudebních akcí:
25. 5. Värttinä – Lucerna Music Bar
22. 9. Kiss The Sky – Jazz Dock
29.10. Blue Fest 2017 – Lucerna Music Bar
6. 11. Beth Hart – Forum Karlín

Foto: Liver music