World Of Beauty & SPA zahájí veletržní sezonu krásy

Již 16. kosmetický veletrh World Of Beauty & SPA se otevře návštěvníkůmjiž v pátek 6. a v sobotu 7. září. V moderních halách areálu PVA Expo Praha – Letňany na ně bude čekat nabídka top novinek i oblíbených přípravků více než tří stovek vystavovatelů.


Návštěvníky uvítají odborníci, kteří poskytnou cenné rady pro péči o pleť podle jejího individuálního stavu, nabídnou možnosti formování postavy či návod na zdravý životní styl a vhodný pohyb pro danou věkovou kategorii i typ zákazníka.
Jako každým rokem se mohou těšit na trendy v líčení, účesech, odívání – look 2014 – již tradičně v podání týmu Pavla Bauera, Štěpánky Podroužkové a dalších předních vizážistů. Jak čarovat s kadeřnickými nůžkami ukáží nejlepší kadeřníci – úspěch opakovaně sklízí show Honzy Hlaváčka a Martina Loužeckého, Blanky Haškové i Romany Topinkové. Velkou oblibu si získala řada módních přehlídekrenomovaných návrhářů a oděvních značek v podání řady českých miss, stejně tak známých tváří show businessu, tentokrát se mimo jiné zúčastní Monika Žídková, Eliška Bučková, Taťána Makarenko, Taťána Šedivá a finalistky České Miss 2013.

Mezinárodní soutěže
Modelky a miss nebudou jediné známé tváře, které budou moci návštěvníci potkat, mnoho známých osobností jsou i tvářemi a zároveň i příznivci nabízené kvalitní kosmetiky i programů. Příznivci Marie Rottrové mohou přijít na její autogramiádu, stejně tak se na veletrh a »svou kosmetiku« těší Simona Stašová, Eva Decastelo, v roli moderátorky se na návštěvníky opět těší Romana Navarová a možná bude i překvapení.
Na veletrhu opět nebudou chybět vrcholové české a mezinárodní soutěže. Ke každoročním »highlights« patří finále České mistrovské soutěže v make-upu, mezinárodní soutěž v modelování nehtů (nail designu), mezinárodní soutěž ve Spa manikúře, finále prestižní soutěže kadeřníků Inspirace 2014, tentokrát věnovaná pánským účesům, i soutěž pod názvem Beppa o výrobky mimořádné kvality, které nabízejí naši výrobci i prodejci, přehlídka krásných sportovních těl – soutěž Natur Sport Fittnes Cup.

Wild Orchid
Prestižní Českou mistrovskou soutěž v make-upu odborně vede Pavel Bauer, známý český vizážista, který líčí i v mnoha televizních pořadech, například SuperStar. Soutěže se účastní šest finalistek soutěže Unie kosmetiček, pořádané v krásných prostorách Kaiserštejnského paláce na začátku června, kde ztvárňovaly Snídani u Tiffanyho. Sedmou soutěžící je vítězka březnové soutěže Creative Image Team by Pavel Bauer.
V průběhu soutěžního času 30 minut soutěžící vytvoří sedm modelů hýřících letošními trendovými barvami a svůdnou exotikou. Krásné květinové téma soutěže Wild Orchid nám takto přiblížil sám Pavel Bauer: „Divoce smyslná, vášnivě nespoutaná a originálně zbarvená, taková je »Divoká orchidej« – finalisté soutěže mají za úkol vytvořit model na toto téma za použití svých vlastních nápadů inspirovanými typickými kombinacemi barev vycházejících z divoké přírody, umělých řas a různých efektů své soutěžní originální líčení. Na soutěžící čekají hezké dary, poháry, diplomy, květiny, relaxační pobyty, pro vítězku také možnost účasti v nejprestižnějších soutěžích v zahraničí.“

Výstava nejen pro dámy
Inspirace na téma Men 2014 je kadeřnická soutěž tentokrát věnovaná pánským účesům, které si plně tento název zaslouží. Vrací se trend náročnějších, nápaditých avšak mužně a elegantně vypadajících střihů a stylingů vypracovaných z pěstěných dobře a přirozeně vypadajících vlasů. Pro mezinárodní hodnotitele není důležité, s jakými značkami materiálů soutěžící pracují, vyhrává jejich zručnost, originalita a nápaditost. Při soutěži není dovoleno používat příčesky, zahuštění či prodloužení vlasů, barevné spreje či řasenky.
České a mezinárodní mistrovství v Nail Desingu je každoročně ve znamení dokonalosti.
Soutěžící budou zhotovovat umělé soutěžní nehty za pomoci tvrzených gelů či akrylů. Jejich tvar může být oválný i hranatý, nutností je přírodní barva, volný bílý okraj »francie«, která prodlouží nehet až o sto procent nehtového lůžka a především perfektní detailní práce, kamufláž téměř nepostřehnutelných vad na přírodních nehtech dovedená až k neuvěřitelné dokonalosti.
Nailcontestje další ze soutěží, která bude probíhat v rámci veletrhu. Více i méně zkušení příchozí si budou moci vyzkoušet pěti různými technikami pod vedením zkušených designerů zdobení nehtů, nejlepší soutěžní práce budou odměněny hodnotnými dary.

Dny plné soutěží
Spa-manikura je soutěž, při níž se pracuje výhradně s přírodními nehty. Tato soutěž není zaměřena pouze na konečnou úpravu nehtů, ale na celé provedení Spa manikúry – technologie postupu, konečný vzhled pokožky rukou a nehtů. Významnou složkou je také celkový dojem, profesionalita přípravy prostředí a modelu. Jedná se spíše o uměřenou eleganci, která by se dala opravdu nosit. A téma soutěže Se šarmem Pařížanky koresponduje s těmito požadavky.
Natur sport fitness cup je soutěž věnovaná krásným tělům i celkovému vzhledu. Jak název napovídá, přes »vypracovanost« mají mít postavy opálený přírodně-sportovní vzhled, klade se i důraz na celkový look. Oko návštěvníka potěší Bikini Fitness žen i Fitness Classic mužů.
Beauty Expo & Prokos products award je soutěž produktů, která by měla pomoci návštěvníkům – více i méně odborným – v orientaci v nepřeberné nabídce přípravků. Výrobky mimořádné kvality od tuzemských výrobců i z dovozu oceňují špičková znalci z oboru za podpory laboratoří a výzkumu. Oceněné výrobky získají právo používat razítko »Hight quility product« – to má být zárukou, že výběr tohoto přípravku naplní očekávání zákazníka a bude přínosem pro jeho zdraví a krásu.
Nejen z estetických, ale i z praktických důvodů mnohé ženy preferují modelované gelové či akrylové nehty před nehty přírodními. V nabídce nehtových designerů je nejen samotná modeláž, kdy zhotovují rozličné tvary a délky nehtů podle přání zákaznic, ale také jejich zdobení jako doplněk k oděvu nebo třeba pro zvláštní příležitosti, plesy, svatby, promoce… Po období trendu spíše kratších přirozeně vypadajících nehtů avšak se zřetelnými bílými okraji »francií« se nyní móda kloní spíše k rozličnosti tvarů i zdobení, může jimi být nový maximálně přírodní »look« s přírodně vyhlížejícími přechody k bílému volnému okraji k nerozeznání od přírodních nehtů i zajímavé kreace doplňující celkový vzhled. Výrazným i praktickým trendem pro přírodní i umělé nehty je tzv. »striplak« který téměř »zipovou« metodou bez poškození nehtů umožní jejich rychlé odlakování a přebarvení. A při prezentaci této metody nebude chybět »poledance« tanečnice pro odlehčení a zábavu. Pro plesovou sezónu je nápaditou tečkou i decentní zdobení nehtů na nohách či jemná kresba na kůži doplňující celkovou image.
V několika saloncích i na hlavním podiu bude probíhat kromě programu věnovanému metodám pro péči o příjemný a mladistvý vzhled také cyklus interaktivních přednášek a ukázek věnovaných péči o nohy, aromaterapii, masážím, relaxaci, regeneraci, metodám alternativní péče o zdraví i vzdělávání v těchto oblastech.
Aromaterapie je stále významnější v prevenci a péči o duševní zdraví. Návštěvníci se dozvědí, jak a proč používat aromaterapii, mohou si nechat doporučit individuální aromaterapeutickou směs, sdílet své zkušenosti se studenty tohoto oboru, nebo třeba si vyrobit »vlastní« směs v zábavné interaktivní dílně pro každého. Na programu budou základy čínské medicíny, čínské masáže.

Potíže s páteří- bez problémů
Stále přibývá lidí, jimž narůstají potíže s páteří a pohybovým ústrojím. Často je dobrou prevencí i léčbou fyzioterapie i masáže. Součástí workshopů budou i informace a názorné ukázky masáží, které bude možno i vyzkoušet. Třeba DexterAcademy prakticky naučí základy proHavajské masáže, Hot Stones masáže, Bambusové masáže, Indické masáže, Amma masáže či Dornovu metodu. Zájemci si budou moci aktivně zasportovat – proběhnout třeba ulicemi Prahy nebo svého města – to totiž budou nabízet simulace nejmodernějších vybavení pro fitness centra i domácí fitness.
Zájemci se dozví, co je irisdiagnostika, jak může pomoci astrologie »rozplést« rodinné vztahy, jak pozitivně ovlivňovat duchovní sféru života a myšlení. Také příznivci biokosmetiky a přírodní péče naleznou »své« přípravky na řadě stánků.
Péče o nohy bývá mnohdy opomíjena, ačkoliv má u nás tato odbornost dlouhou tradici.Velký rozvoj zažila ve 30. letech za podpory podnikatele Jana Bati. Odborné publikace zahrnovaly jak lékařskou péči, tak informace pro pedikéry, kritéria pro volbu správné obuvi i např. cvičení k protahování aposilování svalů nohou. Na veletrhu bude Česká podiatrická společnost m.j. formou semináře poskytovat »refresh« pro všechny, kdo se podílejí na péči o nohy. Významnou novinkou bude předvádění i praktická výuka cvičení dětí pro zdravý vývoj nožiček. Na téma »zdravý vývoj dětí a prevence« pohovoří odborníci z Asociace pracovníků v regeneraci.

A jaké jsou novinky?
Novinkou bude samostatná hala s nabídkou minerálů, drahých kamenů, bižuterie a doplňků, kam bude vstup pro návštěvníky zdarma Pro jejich autenticitu i schopnosti pozitivního »naladění« jsou velice vyhledávané příznivci směru feng-shui.
A všichni milovníci letadel a leteckého umění se mohou navštívit i Den letiště Praha Letňany. V sobotu 7. září tu budou k vidění nevšední a raritní letadla, ukázky leteckého umění, bojové ukázky, dobové vojenské kempy a mnoho dalších zajímavostí. Vstup je pro návštěvníky zdarma.

Foto: World Of Beauty & SPA