V Praze začíná přehlídka nekomerční fotografie PHOTOMEETPOINT 2013

V pondělí 13. května bude v pražském kongresovém centru slavnostně zahájen druhý ročník přehlídky nekomerční fotografie, PHOTOMEETPOINT 2013. Záštitu nad dobročinně zaměřenou výstavou amatérských i profesionálních fotografů z celého světa převzal Robert Vano. Expozice bude k vidění do 6. prosince.


Celkový výtěžek z prodeje fotografií a dobrovolného vstupného poputuje vybraným charitativním organizacím. „Výstava je vzhledem ke své délce a různorodosti tvůrců rozdělena do čtyř samostatných tematických celků. Každá z těchto částí si vybrala nadaci, které svou tvorbou pomáhá.“, říká ředitel přehlídky, Květoslav Vršovský. „Nadací, které pomáháme v rámci prvního kola, je známé hudební uskupení Šimona Ornesta – The Tap Tap,“ dodal.
Tváří a patronem projektu se stal Robert Vano. Součástí zahajovacího programu je kromě vystoupení The Tap Tap také křest speciálního výročního časopisu motejlek.art – 101 nejlepších česko-slovenských aktů. Mezi pozvanými jsou známí fotografové Gabina Fárová, Vlastimil Kula a Pavel Mára, nebo Iva Nesvadbová a Milan Jaroš, pořadatelé Art Prague a Prague Photo. První kolo s tématem »Krajina, člověk, město« potrvá do 22. června, kdy naváže nová instalace na »Volné téma«.
Výstava PHOTOMEETPOINT 2013 je realizována v rámci projektu Cargo Gallery. Akci podporují hlavní město Praha, Kongresové centrum Praha, Ústecký kraj, společnosti Eizo, HP, Fotopátračka a Pizza Go Home a PEPR Consulting. Mediálním partnerem je Český Rozhlas Regina.

Projekt PHOTOMEETPOINT 2013 je rozdělen do čtyř samostatných výstav:
13. 5. – 22. 6. Téma: »Krajina, člověk, město« – The Tap Tap
24. 6. – 30. 8. Téma: »Volné téma« – Caballinus, občanské sdružení pro hipoterapii
2. 9. – 1. 11. Téma: »Akt« – Škola SPM Modrý klíč
4. 11. – 6. 12. Téma: »Bytost« – APLA, asociace pomáhající lidem s autismem
Vernisáž začíná v 19 hodin.

Více na: www.photomeetpoint.cz

Foto: www.photomeetpoint.cz