Šestý ročník Kinobusu startuje

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v pondělí 22. července odstartuje na Václavském náměstí již šestý ročník letního filmového turné s názvem Kinobus. Během letních večerů se uskuteční ve dvanácti lokalitách Prahy celkem 42 filmových projekcí.


Na každý den tak mezi 22. červencem až 1. zářím připadne jeden celovečerní film z tuzemské produkce. Kinobus stráví na jednom místě tři až čtyři večery. Vstup je již tradičně zdarma, diváci však mohou přispět na konto sbírky Pomozte dětem.
„Kvůli povodním byl letošní ročník oblíbeného Kinobusu bohužel přesunut až na červenec. I přes to, že Kinobus během léta navštíví méně lokalit, jsme rádi, že vyjede a srdečně zveme všechny diváky na promítání zajímavých českých filmů,“ uvedl Milan Křístek, generální ředitel DPP.


Hned první večer promítání na Václavském náměstí představí Kinobus úspěšnou českou komedii Líbáš jako ďábel, která oblíbené hrdiny zavede na dovolenou do Maroka. První promítání proběhne v pondělí 22. července od 21 hodin na Václavském náměstí a slavnostní zahájení se uskuteční za účasti režisérky Marie Poledňákové.
Diváci se mohou těšit na nejúspěšnější české komedie, které budou tvořit většinu programu Kinobusu 2013 – Okresní přebor, Svatá čtveřice, Tady hlídám já, Probudím se včera. Na své si přijdou i milovníci dramatu s filmy Nevinnost a Bestiář. Děti si pak užijí animovaný povídkový film Autopohádky. Kinobus představí také dokument Šmejdi, který pomocí skryté kamery odhaluje manipulace a nekalé praktiky prodejců na tzv. předváděcích akcích pro seniory.


Kinobus nabízí 200 míst k sezení, bezplatnou půjčovnu dek a možnost zakoupení občerstvení. Letošní pouť Kinobusu bude zakončena v neděli 1. září 2013 na Petříně. Promítání začíná vždy po setmění, tzn. od 20.30 až od 21 hodin. Vstup na Kinobus je zdarma, avšak promítání můžete kromě zábavy spojit s účinnou pomocí, pokud při návštěvě  přispějete na konto veřejné sbírky Pomozte dětem. Pokladnička bude po celou dobu akce umístěna u stánku s občerstvením.

Časy promítání:
Od 22. 7. do 18. 8. promítání od 21.00 hodin
Od 19. 8. do 1. 9. promítání od 20.30 hodin

Více informací na: www.dpp.cz/kinobus

Foto: AMI Communications