Putovní festival WorldFilm láká v Praze na osudy obyčejných lidí

Čtrnáctý ročník cestovatelského festivalu se tradičně zastaví v Praze v rámci mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World. K vrcholům pásma besed, filmů a knižních cestovatelských novinek bude patřit i vystoupení českého válečného veterána podpraporčíka Pavla Stehlíka.


„Určitě bych také doporučil výstavu mladého talentovaného fotografa Martina Procházky. Jeho momentky z cest zaměřené na přírodu a zvířata jsou naprosto unikátní,“ říká ředitel festivalu Petr Horký.
Právě český cestovatel a jeden z autorů mimořádně úspěšného dokumentu Století Miroslava Zikmunda, nominovaného na Českého lva, Petr Horký představí na festivalu novou cestopisnou knihu. Speciální promítání čeká i výše zmíněný dokument, který se stal nejnavštěvovanějším dokumentárním filmem roku v ČR.


„Zařadili jsme opět i oblíbenou »freediverskou« soutěž. Profesionálové poradí, jak se zklidnit, nabrat dech a vydržet s hlavou v akvárku co nejdéle. Letošní ročník bude prostě zase dech beroucí,“ usmívá se Petr Horký.


Návštěvníky festivalu čeká také mimořádná beseda s českým cestovatelským guru Miloslavem Stinglem. Světově uznávaný etnolog a spisovatel letos oslavil 85. narozeniny a jeho osobní vyprávění patří k nezapomenutelným. Veletrh také provází soutěž o »Zájezdy za milion« a řada dalších aktivit – více na www.worldfilm.cz. Festival WorldFilm začíná v pátek 20. února v 18 hodin promítáním filmu Století Miloslava Zikmunda na výstavišti v Praze v Holešovicích a potrvá do neděle 22. února 2015.

Foto: www.worldfilm.cz