Přijďte se začíst nebo zaposlouchat do Fantazie

Když projdete Tylovým náměstím od I. P. Pavlova až téměř k Rumunské ulici, narazíte na nenápadné dveře vedoucí do Fantazie. Uvnitř se skrývá maličký obchůdek s knihami zaměřenými hlavně na knihy pro děti a mládež a na knihy fantazijního žánru. A také vinotéka. Říká se, že ve víně je pravda, ale zdejší majitel ví, že ve víně je i fantazie. Nebo naopak?


Můžete to vyzkoušet. Můžete si z regálu vybrat knihu, objednat sklenku vína, usednout a v klidu se začíst. A pokud se vám zachce společnosti literátů, ilustrátorů či dalších příznivců dobrých knih a dobrého pití, načasujte svou návštěvu na každý čtvrtý v měsíci, kde se od 18 hodin v pořadu nazvaném Ivona uvádí… můžete setkat s příjemnými hosty, kteří v tom měsíci slaví své narozeniny. Můžete vyslechnout jejich vyprávění, připít si s nimi a ochutnat narozeninový dort.


Zářijovými oslavenci jsou spisovatelka Pavla Skálová, autor povídek a tvůrce »někdníku« List Tomáš Tvrdý a možná, možná přijde i Arnošt Goldflam.
A když vydržíte ještě déle, můžete se od 20 hodin zaposlouchat do autorského čtení Josefa Pepsona Snětivého, který určitě zahraje i na svůj saxofon.
Ve Fantazii se fantazii meze nekladou. Tak přijďte. Kam? Do knihkupectví a vinotéky Fantazie (Tylovo náměstí 1, Praha 2). Kdy? Ve čtvrtek 22. září 2011 od 18 hodin a pak další program od 20 hodin.

Foto: Knihkupectví a vinotéka Fantazie