Pražský výběr ve swingovém kabátě

Neskutečná energie, dech beroucí sóla kapelníka Petra Kroutila a sál praskající ve švech. Druhý koncert big bandu s názvem Original Vintage Orchestra, který v rytmu swingu dokáže zahrát cokoliv, od Michaela Jacksona, přes Amy Winehouse až po swingovou cover verzi písně Pražákům, těm je tu hej od Pražského výběru, rozpálil v neděli návštěvníky klubu Lávka všech věkových kategorií. Jedinečné přestavení si nenechala ujít ani manželka proslulého herce Jiřího Kodeta, Soňa Kodetová či herec Karel Zima s krásnou dcerou Agátou.

Petr Kroutil je nejen výjimečný hudebník, ale také skvělý zpěvák. Zdroj_...
Celou show vtipně moderoval režisér Jiří Vejdělek a kapelník Petr Kroutil překládal do excelentní angličtiny. Stejně kvalitně, jako česká část publika, se díky němu pobavili i anglicky mluvící návštěvníci. Pohodová atmosféra vládla po celou dobu vystoupení.
„Většina lidí z publika se houpala do hudby už od první písně, ve chvíli, kdy jsme zahráli swingovou cover verzi skvělé písně od Pražského výběru už nezůstal v klidu nikdo,“ vypráví Petr Kroutil. Populární big band hraje vedle původní Vintage hudby i zcela moderní písně, tento styl je v Evropě zcela unikátní. „Vždy mě zajímalo, jak by zněla kvalitní moderní populární píseň, kdyby byla hrána ve 20. letech. Teď už to víme a neskutečně nás to baví,“ dodává muzikant.

S Vejdělkem, Kroutilem a Miss Rosie se v klubu Lávka nechal zvěčnit také...
Big band Petra Kroutila vystupuje pravidelně jednou za měsíc v legendárním klubu Lávka, jež se rázem mění v jedinečný kabaret. Sedmnáctičlenný sbor dokáže oslovit obecenstvo napříč generacemi. Zpěvem okouzlí Rosie Havelková, dcera Ondřeje Havelky, Petr Kroutil a vokální trio Hot Sisters. Každý, kdo četl nebo viděl Velkého Gatsbyho, získá o show představu. Nenechte si ujít další představení, které se uskuteční již 26. března.

Na hudební vystoupení se přišla podívat i manželka herecké legendy Jiříh... Big band Original Vintage Orchestra v celé své parádě. Zdroj_Richard Hor...

Foto: www.presscode.cz