Categories: Zajímavosti

Pokojovky jako novodobí domácí mazlíčci

Pokojové rostliny jsou zelení domácí mazlíčci. Sice nepřinesou aportovaný tenisák, ani nebudou spokojeně vrnět na klíně, naši pozornost ale potřebují stejně jako psi a kočky. Při správné péči zdobí náš domov a jednou za čas nám svými květy dokážou svůj dechberoucí smysl pro romantiku. Navíc domácí květiny čistí vzduch, přispívají k jeho optimální vlhkosti, ale také uklidňují unavené oči, zlepšují náladu a práce s nimi snižuje hladinu stresu. Co z toho plyne? Že není od věci nechat parapety doma zazelenat!

Ať už je to kaktus nebo vzácná bonsaj, ke svému životu potřebují vodu a živiny, které ze substrátu rychle odčerpávají. Na rozdíl od venkovních sestřenic si hladové pokojovky nemohou kořínkem sáhnout do hlubší vrstvy půdy pro další sousto. Proto je tak důležité do substrátu pravidelně přidávat hnojivo. A spolu s ním také probiotika ušitá na míru přímo pokojovým rostlinám.

Proč probiotika? Užitečné mikroorganismy pomáhají v půdě i v těle rostlin. Zajistí lepší vstřebatelnost dodaných živin, bohatý kořenový systém pro větší stabilitu, odolnost i lepší výživu, zlepší celkovou kondici rostlin. Ani otravné mušky a plísně vaše miláčky tolik neohrozí. Patogeny si totiž rády vybírají slabé kusy, na silné a zdravé rostliny opečovávané probiotiky Weiki si netroufnou. Zdravé rostliny také více i déle kvetou. Probiotika milují prckové i velké fikusy, které se v rodině dědí po generace. Sami uvidíte, jak se jim už po měsíci vrátí zdravá zelená barva do listů.

 

Probiotika pokojovkám zajistí lepší kondici, silnější kořeny a více květů.

Věděli jste? Pokojové rostliny fungují jako přírodní čističky a zvlhčovače vzduchu, který může být v interiéru překvapivě zamořený. Formaldehyd z lakovaných povrchů a nábytku, těžké kovy, zplodiny plynových vařičů, plísně a všudypřítomný prach. To všechno může stát za rozvojem alergií, astmatu a dalších potíží.

Jak nám mohou pokojovky pomoci? Rostliny snižují obsah škodlivin ve vzduchu z jednoduchého důvodu. Většinou se jedná o těkavé organické látky obsahující uhlík, který je základní složkou jejich výživy. Nejde jen o pouhé babské rady, efektivní čištění vzduchu potvrdila dokonce vědecká studie NASA!

Z výsledků studie vyplývá doporučení umístit do interiéru aspoň jednu rostlinu na každých 10 m2. Mezi nejvýkonnější specialisty na čištění vzduchu patří zelenec, lopatkovec, chryzantéma a oblíbená dracéna. K tomu, aby to opravdu fungovalo, ale potřebujeme zdravé rostliny vypiplané správnou péčí a probiotickým elixírem weiki. Oslabené chudinky svou filtrační schopnost ztrácí.

 

Foto: weiki

Kateřina Kalivodová

Recent Posts

Knižní bestseller Má dcera Iveta o Bartošové je opět v prodeji

Iveta Bartošová byla fenomén. Její životní příběh by vydal na pořádně tlustý román, který by…

3 týdny ago

Gerhard Klügl – Aura chirurgie

Zážitky z terapií, úvahy autora, jeho vlastní cesta, souvislosti a práce, kterou s chirurgickými nástroji vykonává v auře…

1 měsícem ago

Alana Fairchild – Karty bohyně Kálí

Velmi mnoho karet je ve stylu odnímání toho, co nám již neslouží, o zpracovávání strachu…

1 měsícem ago

Album Ve jménu lásky Ivety Bartošové po čtvrt století opět v prodeji

Iveta Bartošová patřila k nejoblíbenějším českým popovým zpěvačkám konce 20. a začátku 21. století. Získala…

1 měsícem ago

Vít Vencl – Pohřbeni zaživa

„Je tady někdo, kdo si objednal návštěvu krypty?“ Rozhlasový horor scenáristy a režiséra Víta Vencla…

2 měsíci ago

Po Extraktorech míří k zahraničním divákům také Zlatá labuť

Výpravný romantický seriál odehrávající se na pozadí událostí roku 1939 se dostal do portfolia významného…

2 měsíci ago