Plastický chirurg Ján Pilka začal provádět zvětšení a modelaci prsou novou technikou

Metodu Multiplane používají plastičtí chirurgové ve světě při zvětšení prsou (augmentaci) spolu s modelací (mastopexí). V České republice je zatím na začátku, používá ji jen několik plastických chirurgů. Jedním z nich je šéflékař MUDr. Ján Pilka, majitel kliniky Aesthevita. S Multiplane technikou se seznámil na začátku roku na odborném workshopu v Rumunsku Aesthetic Plastic Surgery Bucharest 2018. Operační zákrok touto metodou není pro pacientku tolik zatěžující a rekonvalescence probíhá rychleji.

FOTO_JÁN_PILKA

Multiplane metoda je vhodná pro ženy, které mají středně povislá prsa, tedy ptozu druhého a třetího stupně. „Její obrovskou výhodou je to, že má pacientka méně jizev. Má pouze jizvy z augmentace, ale při modelaci prsu jizvy nevzniknou, protože modelaci provedu zevnitř toho prsu,“ vysvětluje MUDr. Ján Pilka (na snímku). Pro zvětšení prsou používá doktor Pilka dvougelové implantáty Polytech – Microthane, které jsou podle řady vědeckých studií nejbezpečnější. Jsou potaženy micro-polyuretanovou pěnou a jsou přiměřeně tvrdé.

Nejčastějším rizikem vznikajícím po augmentaci je kapsulární kontraktura tzv. kapsulace. Objevit se může na jednom nebo na obou prsou, kdy smršťování kapsy může deformovat implantát a prsa pak mají nepřirozený tvar. Pacientka v nich cítí napětí až bolest,“ doplňuje plastický chirurg. Míra výskytu kapsulární kontraktury u implantátu s micro-polyuretanovým povrchem se podle zástupců společnosti Polytech ČR pohybuje pod jedním procentem.

Přesto, že u nás není metoda Multiplane příliš známá a používaná, byla v estetické chirurgii popsána již před 15 lety. Mezi prvními ji začal používat známý švédský plastický chirurg Per Hegen, který ji ovšem označil zkratkou SIMA. Na její další vývoj měl zásadní vliv rumunský plastický chirurg MUDr. Constantin Stan. Tuto techniku používá už pět let a obohatil ji o jednotlivé stupně podle povislosti prsou o Multiplane I., Multiplane II. a Multiplane III. „S výsledky operací Multiplane metodou u mých prvních pacientek jsem velmi spokojený a stejné reakce mám také od nich samotných,“ dodává Ján Pilka.

O klinice plastické chirurgie Aesthevita

Klinika poskytuje své služby již pátým rokem. Spolu s plastickou chirurgií nabízí klientkám a klientům také služby v oblasti dermatologie. Tým lékařů pracuje pod odborným vedením MUDr. Jána Pilky, majitele kliniky. Erudovaný plastický chirurg s dvanáctiletou praxí provedl již více než 11 tisíc operačních výkonů. Získal jako jeden z mála lékařů licenci od profesora Alessandra Littari k provádění penoplastiky. Celý pracovní kolektiv se snaží společnými silami pomáhat klientkám a klientům najít sebevědomí, aby se cítili lépe a byli spokojeni sami se sebou. Pobočky kliniky najdete v Praze, Karlových Varech a Mělníku.

Více na: www.aesthevita.cz

Foto: Aesthevita