Odkaz Franka Sinatry ožije při koncertech v šesti městech Česka

Po loňském úspěchu bude v prosinci pokračovat turné na počest krále swingu. Fanoušci amerického zpěváka a herce Franka Sinatry při jeho loňských nedožitých stoletých narozeninách třikrát vyprodali pražský Obecní dům, kde se společně s Brnem, Ostravou a Jabloncem nad Nisou představilo turné Sinatrology. Byl to životní zážitek zpívat hity mého idolu ve vyprodaných sálech, a proto jsme neváhali a ihned začali plánovat další koncerty pro další ročník. Chceme tak dát příležitost všem, na koho už nezbyly vstupenky,“ říká zpěvák a autor projektu Jan Smigmator.

jan-smigmator
Diváky čeká nové umělecké složení včetně Jumaaneho Smitha, amerického leadera kapely Michaela Bublého a špičkového trumpetisty. Dále Jan Smigmator přizval svoji rozhlasovou kolegyni Dashu, zpěvačku Martinu Bártu, beatboxera En.Drua či saxofonistku Markétu Smejkalovou. Základem bude tvořit osvědčený RTV Big Band Felixe Slováčka.

jummane-smith
Dvouhodinový program uvidí v prosinci publikum v pražském Foru Karlín a brněnském Bobycentru. V lednu 2017 bude turné pokračovat v Plzni, Ostravě, Hradci Králové a Liberci. Předprodej vstupenek byl právě zahájen v síti Ticketstream. „Vstupenky je lepší koupit včas, dokud je výběr zajímavých míst k sezení. Zájem o akci je obrovský a očekáváme, že na podzim bude už vstupenek k dispozici minimum,“ odhaduje jeden z pořadatelů Jakub Teplý.
Záznam Sinatrology můžete shlédnout v archivu ČT Art, která pořad nasadila do Silvestrovského programu. „Jsem rád, že se tato swingová událost dostala k očím a uším co nejvíce diváků, protože to byl cíl, který jsme ve spolupráci se Sinatrovou rodinou chtěli splnit. Velmi mě potěšila i pochvalná slova od Karla Gotta, který mě po shlédnutí velmi motivoval v projektu pokračovat,“ dodává Jan Smigmator.

11. 12. – Praha – Forum Karlín
12. 12. – Brno – Bobycentrum
5. 1. 2017 – Plzeň – Park Hotel
6. 1. 2017 – Ostrava – Dům kultury
7. 1. 2017 – Hradec Králové – Kongresové centrum Aldis
8. 1. 2017 – Liberec – Dům kultury

sinatrology

Foto: www.sinatrology.com