Nejlepší nápoj pro sportovce? Kakao!

Mysleli jste si, že optimálním nápojem pro sportovce jsou různé energetické nápoje? To jste se ale mýlili! Nejnovější studie prokazují, že ideálním nápojem pro aktivní sportovce je staré dobré kakao!


Tento nejen dětmi oblíbený nápoj je doporučován všem, kteří rádi sportují. Kakao byste si měli dát právě po vašem tréninku. V čem ale spočívá jeho kouzlo?

„Kakao má vyvážený poměr bílkovin a sacharidů,“ vysvětluje PhDr. Karolína Hlavatá, Ph.D. v rámci kampaně na podporu mléka a mléčných výrobků Bílé plus. „Po skončení sportovní činnosti velmi dobře poslouží k doplnění bílkovin, sacharidů, vápníku a sodíku. Kromě toho vysoký obsah vody v mléce nahradí tekutiny a zabraňuje tak dehydrataci po tréninku.“

Kakao pomáhá regeneraci svalů mnohem výrazněji než voda nebo ostatní sacharidové nápoje určené sportovcům. „Hlavním důvodem je, že bílkoviny mléka obsahují vysoké procento (asi 26 %) rozvětvených aminokyselin (valin, leucin, isoleucin), které jsou pro svalovou regeneraci jedinečné,“ dodává odbornice.

Kakao je tedy ideální volbou! Nejen díky svým „zázračným“ účinkům na náš organismus, ale zároveň je ve srovnání s energetickými nápoji i levnější. Více informací na www.bileplus.eu.

Foto: archiv