Nechte se okouzlit: Velkolepá interaktivní výstava odhalí tajemství magie

Jak proměnit vodu ve víno a jak udělat z obyčejných hřebíků zlato? Jaké je tajemství levitujícího stolku a co skrývá magická věž? To a mnohé další kouzelné záhady, včetně mistrovských triků legendárních iluzionistů, odhalí velkolepá interaktivní výstava Tajemství magie, kterou od 4. do 20. března uvidíte v OC Šestka.

magie2
Jen málokomu, kdo zhlédl hollywoodský snímek Iluzionista, neutkvěl v paměti trik s pomerančovníkem rostoucím před zraky publika. I toto »kouzlo«, které původně prováděl samotný Houdini, rozkryje zbrusu nová výstava určená nejen milovníkům magie. „Svět tajemna, iluzí a kouzel nás fascinuje už od malička. Až už se jedná o jednoduché optické triky nebo velkolepé kousky světoznámých iluzionistů. Téměř každý touží vědět, co se za nimi skrývá. My jsme se rozhodli některé z těchto fascinujících kouzel návštěvníkům odhalit,“ láká na výstavu marketingový manažer OC Šestka Leoš Pajer.
Na návštěvníky čeká celkem patnáct interaktivních exponátů. Výstava jim ukáže například mechanismus přeměny vody na víno, jaké tajemství se skrývalo za šachovým automatem, který dokázal porazit Kateřinu II. i Napoleona nebo která tekutina dokáže „změnit“ obyčejné hřebíky ve zlato. Originální využití Archimedova zákona pak vysvětlí tajemství samootevíracích dveře řeckého chrámu. Všichni obdivovatelé slavných iluzionistů budou moci odhalit, co stojí za některými z jejich nejznámějších kouzel. Nechybí ani četné optické iluze, díky kterým budou mizet části těl či celé osoby. Nejmenší návštěvníky pak potěší například kouzelný králík v klobouku v nadživotní velikosti.

Magie_iluze

Unikátní výstava Tajemství magie nabídne celkem 15 interaktivních exponátů
– Kouzelný králík v klobouku v nadživotní velikosti
– Magická věž s levitujícím poutníkem
– Optické iluze
– Mizející postavy
– Šachový automat, který porazil i Kateřinu II. či Napoleona
– Magická skříň bratří Davenportů
– Tajemství proměny vody ve víno
– Jak lze změnit hřebíky ve zlato
– Levitující stolek
– Magické kino a další

Více infa na: www.facebook.com/ocsestka

Základní informace o obchodním centru Šestka:
Obchodní centrum Šestka nedaleko letiště Václava Havla v Praze na křižovatce Evropské ulice a Pražského dálničního okruhu bylo otevřeno v listopadu 2006. Na ploše více než 27 500 m2 nabízí svým návštěvníkům stovku obchodů včetně restaurací, kaváren a rychlého občerstvení. Vedle hypermarketu Albert se zde nachází prodejny populárních značek jako H&M, Intersport, Datart, GANT, dm drogerie, s. Oliver, Timeout, CCC, Humanic, New Yorker, Orsay, Pompo, Klenoty Aurum, MC‘S, Adidas, Camel Active, Sephora, FAnn, Rock Point, Klier nebo Komerční banka.
Neobvyklé architektonické pojetí obchodního centra se zelenými zatravněnými stěnami a originálním střešním parkovištěm umožnilo zakomponování do okolní krajiny a podtrhlo ekologický ráz projektu. Interiéry obchodního centra jsou vybaveny celou řadou designových prvků. Obchodní centrum Šestka z dílny studia dum architekti získalo třetí místo v architektonické soutěži Grand Prix architektů v kategorii novostavba roku 2007.

Foto: www.oc-sestka.cz

1920x1080px_osudy_hvezd