MMX – 100. pivovar v České republice!

Začátkem ledna 2011 se v prostorech Pivovaru MMX konalo zasedání Sdružení přátel piva (SPP), které je oficiálním členem Evropské unie pivních spotřebitelů (European Beer Consumers Union – EBCU). Podle statistik Sdružení přátel piva (SPP) se stal Pivovar MMX 100. otevřeným minipivovarem v České republice.


Pivovar MMX – kde MMX představují římské číslice, kterém znamenají rok jeho otevřební, tedy rok 2010 – vznikl na zelené louce v Letech u Dobřichovic, necelých dvacet kilometrů od Prahy. „Chceme vařit nejlepší pivo v republice. Používáme špičkovou německou technologii a nejlepší suroviny – český chmel i slad. Navíc u nás pracuje pan sládek Korbel, který vařil třicet let pivo v plzeňském Prazdroji,“ říká jednatel společnosti Robert Chládek.


Součástí služeb pivovaru je i hotelové ubytování v Pivotelu, který je přímo součástí budovy pivovaru. Nabízí 30 pokojů – 57 lůžek, antialergické materiály, bezbariérový přístup a skvělou domácí kuchyni. To vše jen pár kilometrů od našeho hlavního města a za velmi příznivé ceny…

Pivo MMX
Každý opravdový pivař pozná dobré pivo od špatného. Pivovar MMX chce vařit to opravdu dobré. Proto vsadil na nejlepší technologii, jež je ve světě dostupná, na bezkonkurenčně nejlepší a nejdražší suroviny a na špičkového sládka.
Značka MMX je k dostání v pivovarské restauraci, případně je možné si pivo MMX odnést ve džbánku nebo v PET lahvích a KEG sudech. S lahvováním ani zavážením restaurací pivovar s ohledem na uchování výjimečných vlastností tohoto moku nepočítá.
V současné době můžete ochutnat 11° a 12°, rovněž je aktuálně uvařený také 14° polotmavý sváteční ležák. Všechna se dodávají na výčep přímo z ležáckého sklepu bez dosycování.

Foto: www.mmxpivo.com