Krásné české houslistky z Ambroš Ladies Orchestra okouzlily Monte Carlo

Ambroš Ladies Orchestra je smyčcový orchestr, skládající se z dvanácti půvabných a talentovaných hráček a houslisty Miroslava Ambroše (31). Přestože bylo toto seskupení založeno teprve na konci roku 2017, má před sebou již nabitou koncertní sezónu a v příštím roce s nimi chce spolupracovat hvězdný tenorista světového renomé Štefan Margita.

Opera v Monte Carlu (photo Tomas Teska)

V neděli 28. října letošního roku vystoupily sexy houslistky na slavnostním koncertě k 100. výročí vzniku samostatného Československa v nádherném sále Opery Garnier Opéry Monte-Carlo. Nad koncertem převzal záštitu Princ Albert II., Monacký a Generální honorární konzulát České republiky v Monaku.

Miroslava Ambrose na koncert do Opery v Monaku odvezl vuz Maserati s fantastickou prevodovkou z Formule (photo Tomas Teska) 1

Jaké dojmy si z monackého knížectví přivezl zakladatel Ambroš Ladies Orchestra, žák houslového virtuóza Mistra Josefa Suka, Miroslav Ambroš? „Let z Prahy připomínal cestu po brambořišti kvůli silným turbulencím, ale vše jsme přežili a v pohodě přistáli,“ říká čím dál úspěšnější český houslista.

Miroslav Ambros (photo Jiri Skupien)

Po přistání na náš orchestr na letišti v Nice čekaly dva mikrobusy, a jak už napovídal let, v Monaku nepanovalo právě nejlepší počasí, což byla trochu škoda, protože je tam prý drtivou většinu roku krásně. Ale i tak jsme se tím nenechali otrávit a užívali si příjezd do tohoto malého státu s krásným výhledem na moře. Jak už to tak bývá, jako manažer orchestru a sólista koncertu v jedné osobě, jsem měl příprav a povinností až nad hlavu, takže na nějaké velké prohlídky Monaka nebyl čas. Přesto jsem něco shlédl a nejvíce jsem toho vlastně viděl z fotek na Facebooku děvčat z mého orchestru, které postupně přidávaly krásy Monaka při procházkách po něm. Co jsem si však nemohl nechat ujít, je koupě magnetu z Monaka na ledničku. Magnety sbírám a mám jich doma z Evropy, USA a Asie už hodně přes sto. Příjemným momentem pro mě byl i odvoz na koncert autem Maserati s fantastickou převodovkou z Formule 1. Nejúchvatnější pro mě bylo slavné Casino Monte-Carlo a Opéra Monte-Carlo. Nejvíce pak sál Garnier, který patři k nejkrásnějším operním sálům na světě. Do plné euforie jsme se pak dostali, když se po přídavku, kterým byl Rej skřítků italského houslisty, hudebního skladatele a pedagoga Antonia Bazziniho, lidé v hledišti doslova vymrštili ze sedaček a řvali bravo. Třešničkou na dortu pak byly doslova bouřlivé standing ovations! Mé spaní na vavřínech však netrvalo příliš dlouho, protože už v pondělí ráno jsem odlétal na další koncert do Haagu. Ambroš Ladies se pak v pondělí večer vrátily domů,“ dodal Ambroš.

Miroslav Ambros (photo Jakub Ludvik)

Koncert Ambroš Ladies Orchestra natáčela televize pro chystaný dokument o tomto zatím ještě ne příliš známém seskupení a soubor si z Monte Carla přivezl nejen nabídky na další koncerty v tuzemsku, ale i v zahraničí.

Ambros Ladies Orchestra v nadhernem sale Garnier Opery v Monte Carlu (photo Tomas Teska) 2

Podívejte se na první klip Ambroš Ladies Orchestra a Miroslava Ambroše zde:

https://www.youtube.com/watch?v=p3uLJqqPuds

Více inga: https://www.ambrosorchestra.cz

Facebook: www.facebook.com/Ambroš-Ladies-Orchestra-409215492827960/

Ambros Ladies Orchestra (photo Jakub Ludvik) 2

Foto: Ambroš Ladies Orchestra / Jakub Ludvík, Tomáš Teska