Kouzelný muzikál na ledě Popelka otevírá bránu světa!

Po úspěšném dvouletém turné v České a Slovenské republice spatří muzikál na ledě Popelka v prosinci 2013 diváci v Kyjevě. Jeden z nejkrásnějších a nejvýpravnějších světových projektů v prosinci navštíví hlavní město Ukrajiny a tím odstartuje světové turné v roce 2014. Jako poděkování všem příznivcům a nadšencům Popelky připravili producenti před cestou do zahraničí malý Vánoční dárek. Muzikál na ledě Popelka, mohou spatřit v připravovaných představeních v Karlových Varech a Chomutově. Popelka se tak po dvou letech vrací 27. listopadu do KV Areny v Karlových Varech a premiérově se divákům představí 30. listopadu a 1. prosince 2013 v nové SD ARÉNĚ v Chomutově.


Pod vedením autora projektu scénáristy a režiséra Jindřicha Šimka, ve spolupráci s českou společností Czech Ice Group a pod hlavičkou americké společností World on Ice, vznikl v pořadí již třetí originální projekt – kouzelný muzikál na ledě Popelka, který se od počátku svého uvedení stal opět nejprodávanější akcí v České republice i na Slovensku. V rámci turné 2011 a 2012 shlédlo toto jedinečné představení ve 25 městech v Čechách, na Moravě a na Slovensku přes 500 000 diváků.
Muzikál na ledě je specifickou českou inscenační formou, jejíž světová originalita spočívá v myšlence spojit v jednom projektu, divadelním představení na ledě, zpěváky, herce, tanečníky, krasobruslaře a odehrát muzikálový příběh současně na jevišti i ledové ploše.
Autorem této inscenační formy muzikál na ledě, je scenárista a režisér Jindřich Šimek, který v tomto žánru zrealizoval již tři autorská díla, a to pohádkový muzikál na ledě Mrazík, romantický muzikál na ledě Romeo a Julie a kouzelný muzikál na ledě Popelka.
Podstatou je rozdělení rolí do dvou skupin – scénické a bruslařské. Zatímco role scénické jsou postavy, které ztvárňují herci a v představení mluví, zpívají a pohybují se pouze na scéně postavené na ledě, role bruslařské, které ztvárňuji krasobruslaři, jsou namluvené a nazpívané a v dialozích s herci či ve svých sólových výstupech se vyjadřují pouze pohybem a tancem.
Muzikál na ledě bývá často mylně zaměňován za lední revui, ale s touto ledovou show nemá kromě ledové plochy mnoho společného. Rozdíl je značný. Zatímco v ledních revuích předvádějí na reprodukovanou, nebo živou hudbu, krasobruslaři pouze svá taneční a akrobatická čísla v různých podobách, muzikál na ledě je syntézou rozhlasové pohádky, činohry, hudby, zpěvu, krasobruslení a má svůj nosný příběh, dramaturgii, scénu a především děj.
V představení, které se odehrává současně na jevišti i na ledové ploše, vás uchvátí bohaté dobové kostýmy, krásná hudba i profesionální kouzelnické efekty. Dominantou představení je variabilní pohádková scéna doplněná fascinující světelnou kompozicí a filmovou projekcí na velkoplošném plátně. Představení je nabité výkony v podání hereckých, pěveckých i krasobruslařských hvězd. To vše dělá z této show nezapomenutelný zážitek nejen pro děti, ale i pro dospělé.
Ústřední postavy Popelky a Prince na ledě ztvárňují ruští profesionální krasobruslaři Jelena Jovanovič a Konstantin Gavrin, nazpívali a namluvili je Lucie Bílá a Ondřej Ruml. V herecko pěveckých rolích se představí, kromě hvězd z minulých turné, i nové tváře jako třeba nejobsazovanější český muzikálový zpěvák – Tomáš Trapl v roli Čaroděje! Na ledě se dále představí čtyřiceti členný mezinárodní krasobruslařský sbor, složený z profesionálů ze sedmi evropských zemí.
Choreografkami představení jsou šéfka rakouské krasobruslařské reprezentace Jana Hübler a trojnásobná mistryně světa v krasobruslení Radka Kovaříková. V představení účinkuje 54 umělců, herců, zpěváků, krasobruslařů a tanečníků. O mistrovské práci autora hudby Petra Maláska a autora písňových textů Václava Kopty vypovídá i skutečnost, že CD Popelka obdrželo od vydavatelství Supraphon Zlatou desku už po necelých třech měsících od jeho křtu.

Termíny představení a informace o předprodeji najdete na www.PopelkaNaLede.cz

Autoři a tvůrci:
Scénář a režie – Jindřich Šimek
Hudba – Petr Malásek
Texty písní – Václav Kopta
Choreografie – Jana Hübler, Radka Kovaříková
Scéna – Petr Hloušek
Kostýmy – Roman Šolc
Filmové projekce – Petr Hloušek a Dalibor Černák
Krasobruslařský casting – Radka Kovaříková

Kostýmy a výprava
Představení se odehrává na ploše 1800m2.
Scéna (30m x 12m) je vyrobena s použitím nejmodernějších technologií a vytváří dominantu celého představení.
V Popelce diváci uvidí 296 nádherných dobových kostýmů, které vyrobil specializovaný tým odborníků po celé republice pod vedením kostýmního výtvarníka Romana Šolce. Použité materiály jsou dovezené z Itálie, Německa a Dubaje a splňují tak přísná kritéria: vzdušnost, lehkost, elastičnost. Paruky účinkujících jsou
zhotoveny z pravých vlasů.
V představení diváci nahlédnou do světa kouzel. Tato kouzla pocházejí s dílny světových mágů a pracoval na nich tým českých, ale i zahraničních odborníků.
Během představení mohou diváci sledovat na velkoplošném plátně (16m x 6m) dokonalou, pohádkovou animovanou filmovou projekci, která vznikla speciálně pro tento projekt v brněnském filmovém studiu DeeCee.

Doprava
Sedm kamiónů, dvě nákladní vozidla, dva autobusy a šest doprovodných vozidel zajišťují kompletní dopravu muzikálu na ledě.
Vstupné: již od 490 korun, děti do 6 let (včetně) – zdarma bez nároku na místo k sezení!

Foto: www.intershow.cz