Kotva láká na retro Vánoce 70. a 80. let

Jakou měly atmosféru Vánoce v 70. a 80. letech bývalého Československa přiblíží v prosinci svým návštěvníkům Obchodní dům Kotva. Čtyři patra domu nabídnou více než 60 fotografií, které zobrazují ruch vánoční Kotvy z období 70. a 80. let, figuríny s ukázkou dobového oblékání s důrazem na oblečení předních oděvních firem, unikátní zboží tehdejší doby, repliky výloh či prodavačky v původních pracovních oděvech, které připomenou nákupní trendy doby. Chybět nebude ani soutěž o nejlepší rodinnou vánoční retro fotografii, díky které budou mít návštěvníci možnost vyhrát hodnotné ceny.

fotografie-kotva-obdobi-70-a-80-let
„Retro Vánoce v Kotvě jsou jakousi ochutnávkou toho, jak probíhaly přípravy na svátky klidu a pohody v bývalém Československu. Návštěvníkům nabídneme pohled na předvánoční ruch v Kotvě, která byla v 70. a 80. letech jedním z největších obchodních domů v Evropě,“ vysvětluje Robert Vůjtek, ředitel Galerie Tančící dům, která dobovou instalaci pro Kotvu realizuje.

retro-odevy_kotva
Vánoce v Kotvě budou zaměřeny na oblékání 70. a 80. let s důrazem na oblečení předních oděvních firem bývalého Československa, jako byly například Jitex, Luxus, nebo prémiové značky vyráběné přímo pro Tuzex. 20 stylizovaných figurín připomene unikátní zimní oděvní kousky tehdejší doby. Celým domem budou návštěvníky provázet dobové velkoformátové fotografie vánoční Kotvy, které zaznamenaly život v obchodním domě v předvánočním období 70. a 80. let. Jak se oblékaly prodavačky, přiblíží hostesky v původních pracovních oděvech zapůjčených z fundusu Barrandovských ateliérů. Tyto ambasadorky tehdejší doby přivítají každého návštěvníka, který bude mít možnost se vyfotit v retrokostýmech a pomohou nejen rodinám při zapojení do soutěže o nejlepší rodinnou vánoční retro fotku.
„Kotva však vedle nostalgie a retro nálady připravila také nákupy nejnovějších trendů známých světových návrhářů, značek i českých designérů. Nabídne tak inspiraci pro originální vánoční dárky z dílen luxusních značek například Apple, Prim, Diesel, Porsche design, Adidas či Armani Junior,“ dodává zástupce majitele OD Kotva Michal Skaunic a zmiňuje další aktivity: „Pokud před Vánoci zákazník nakoupí v Kotvě alespoň za 5 000 Kč, získá poukázku na odběr vánočního kapra. Dům navíc 5. 12. navštíví Mikuláš, který s sebou přinese program pro děti jako je divadelní představení či nadílku pro každého malého návštěvníka.“

poezie-bilych-vanoc_kotva

Obchodní dům Kotva
Obchodní dům Kotva byl otevřen v roce 1975 jako přední prémiový československý obchodní dům a 5. největší obchodní dům v Evropě. Stavba na půdorysu 28 propojených šestihranů, které připomínají včelí plástev, vznikla podle návrhu architektů Věry Machoninové a Vladimíra Machonina a je považována za jednu z nejvýznamnějších českých staveb první poloviny sedmdesátých let. Kotva byla postavena jako výstavní a prémiový obchodní dům a své poslání si udržela dodnes. Svým návštěvníkům nabízí 22 000 m2 prodejní plochy. Vedle nakupování nabízí služby jako fitness, solnou jeskyni, finskou saunu či oblíbenou Sluneční terasu s výhledem na Staré město a historické centrum Prahy. V budoucnu Kotva plánuje rekonstrukci fasády či rekultivaci prostranství. Obchodní dům Kotva je otevřen denně od 9 do 20 hodin.
Více informací na: www.od-kotva.cz

retro-odevy_kotva

Foto: www.od-kotva.cz