Kam s dětmi o víkendu? Minout byste neměli písečné sochy filmových hrdinů

Nevíte, kam s dětmi o víkendu? Zajděte se podívat na unikátní výstavu písečných soch známých filmových postav, které v nově zrekonstruovaném multikině Cinema City Velký Špalíček vytvořil český sochař Tomáš Bosambo a děti ze ZUŠ J. Kvapila. K vidění jsou populární dětské postavičky včetně Včelky Máji, která momentálně kraluje i na filmovém plátně.


Ukázat, že moderní multikino nejsou jen sály s promítacími plátny, ale místo, které přeje zábavě v každé podobě. Takový byl cíl autorů jedinečné výstavy soch z písku a vody, která znázorňuje oblíbené hrdiny filmového plátna. Tvorba soch zabrala sedm dní a sedm nocí a kromě sochaře Tomáše Bosamba se na ní podílely i děti z brněnské umělecké školy.


„Jsme rádi, že jsme se mohli zapojit a vytvořit zábavné a netradiční dílo, které, jak doufáme, zaujme všechny návštěvníky kina,“ shodli se žáci ZUŠ. Výstava soch v lobby Velkého Špalíčku bude k vidění v průběhu celého listopadu a návštěvníci v rámci ní mohou obdivovat například aktuální hrdinku stříbrného plátna Včelku Máju a její přátele, Simpsonovy, Hulka nebo tučňáky z Madagaskaru.


Znovuotevřený brněnský Velký Špalíček prošel před nedávnem kompletní rekonstrukcí a návštěvníkům nyní nabízí u filmových zážitků mnohem větší pohodlí. „Proměnilo se téměř vše, co dokáže návštěvník kina ocenit. Nový a modernější je interiér sálů, lobby i toalety. Pokladny a bar s občerstvením prošly nejen rekonstrukcí a zvětšením, ale i přesunutím na jiné místo. Diváky jistě potěší i kompletně vypolstrované sedačky,“ láká zástupce Cinema City Robert Švec.


Pokud jste ještě zrekonstruovaný Velký Špalíček nenavštívili, určitě se zajděte s dětmi podívat nyní. Na další sochy z písku si totiž budete muset zřejmě nějaký čas počkat…

Foto: www.presscode.cz