Julien-K se chystá na čtyři koncerty u nás

Turné americké electro pop rock formace Julien-K se blíží. Lahůdka pro fanoušky Nine Inch Nails, My Chemical Romance, Likin Park, Orgy, Him, Placebo, Depeche Mode… Turné doprovodného projektu zpěváka Linkink Park Chestera Benningtona s názven Julien-K se uskuteční v České republice v červnu 2011. První koncert se bude konat 1. června v pražské Modré vopici a poslední, čtvrtý, proběhne 18. června na Bořeň Mysteria Open Air v Bílině.


Členové slavných amerických slavných electro rockerů Dead By Sunrise a The Orgy Ryan Shuck a Amir Derakh přijíždějí do Evropy se svým projektem Julien-K na podporu vydání jejich nového alba, které vyjde v první půlce tohoto roku. Julien-K je kompletní sestava projektu Dead By Sunrise zpěváka Chestera Benningtona z Linkink Park bez jeho účasti.
Dead By Sunrise je kompletní sestava Julien-K s Chesterem Benningtonem navíc v čele za mikrofonem. Je to v současnosti fanoušky Linkin Park velmi žádaná atrakce, která vydala své debutové album Out Of Ashes u nadnárodního hudebního vydavatelství Warner Music. Skladby z tohoto alba slavily celosvětový úspěch a umístnily se na čelních příčkách hitparád. Dead By Sunrise dále absolvovali velmi úspěšné turné po celém světě a dočkali se velmi pozitivních reakcí světového hudebního tisku.


The Orgy, to jsou platinové desky a vyprodané světové turné. Několik Top 10 hitu po celém světě. Hit č.1 v tanečních žebříčcích po celém světě. Top 5 v rockových žebříčcích po celém světě. Hity v Top 40 v popových žebříčcích. The Orgy je kapela, která prodala několik miliónů desek po celém světě a svými hity se prosadila do první světové hudební rock pop ligy. Jejich hity jako např. předělávka hitů od New Order Blue Monday, Fiction, nebo Stitches uspěly po celém světě a ORGY si tím vytvořili silnou fanouškovskou základnu kam se oko podívá.
Po rozpadu The Orgy a jejich originální sestavy se Ryan Shuck a Amir Derakh spojili s Chesterem Benningtonem soustředili na svůj nový projekt Julien-K, který oproti The Orgy zní ještě více electro. Projekt Julien-K vznikl již v roce 2003 a od té doby čekal na plnou pozornost svých zakladatelů až do chvíle rozpadu The Orgy. Společně s Brandonem Belskym (klávesy) a Eliasem Andrem (bicí) tvoří Rayn
a Amir sestavu Julien-K. Po té, co nahráli hitsingl Technical Difficulties, si této skladby všimnul hollywoodský Režisér Michael Bay a použil tuto skladbu jak ve svém slavném filmu Transformer tak jeho soundtracku. Julien-K  díky úspěchu svého hitu Technical Difficulties absolvují společné turné po USA s Linkin Park, Evanescence, My Chemical Romance, H.I.M. nebo Placebo.  Julien-K dále vydávají několik promo singlů včetně velmi úspěšných electro remixů známých skladeb, jako např. remixy skladeb Mindless Self Indulgence, které dělali společně s Chesterem Benningtonem z Linkin Park. Dále je to např. remix skladby Sleep When I’m Dead od The Cure, který realizovali společně s Gerardem Wayem z My Chemical Romance atd. Mimochodem výše uvedený remix není jedinou spoluprácí s Chesterem Benningtonem z Linkink Park. Julien-K společně s Chesterem Benningtonem spojili své síly s Anthony ´FU´ Valcicem (producent a programátor pro skupiny The Orgy, Nine Inch Nails, Skibby Puppy, Marylin Manson nebo Staind a zároveň člen Dead By Sunrise) a společně vytvořili skladbu Morning After, která byla součástí soundtracku K velkému hollywoodskému filmu Underworld: Evolution.


Samotní Julien-K vydali své debutové album Death To Analog v USA v Březnu 2009 a ihned se umístnil na 10.místě v žebříčku the Billboard Electronic Album Charts a na 36.místě žebříčku the Billboard Heartseekers Charts. Album produkoval Chester Benningtone z Linkink Park a Tim Palmer(produkoval U2, H.I.M., The Cure).  Album Death To Analog vyšlo v Evropě v březnu 2010 a bylo podpořeno evropským turné s velkou návštěvností.
Jak říká hlavní člen Julien-K Ryan Shuck: „Chester Bennington je naší silnou zbraní, jelikož se jedná o jeden z nejlepších hlasů současné světové rockové scény. On nejenon že skvěle zpívá, zároveň i píše a produkuje skladby, hraje na kytaru, klávesy, prostě dělá vše nutné k tomu, aby výsledné skladby byly prostě perfektní. Díky Chesterovi má Julien-K dvě tváře. Když je s námi a zpívá, stane s z Julien-K rázem Dead By Sunrise. V tu chvíli podporuji jeho zpěv jako druhý kytarista a jsem na to hrdý.“

Julien-K v České republice
1. 6. 2011 – Praha / Modrá vopice
2. 6. 2011 – České Budějovice / MC Fabrika
3. 6.2011 – Chomutov / Festival Otevřeno
18. 6. 2011 – Bílina / Bořeň Mysteria Open Air

Podívejte se na klip k písni Kick The Bass:

Foto: Agentura MAFO