Život je ples – 10. díl: Konkurz

Lukáš Řípa (Petr Lněnička) by rád kandidoval na funkci ředitele, a tak se snaží vyvrátit obvinění, která se na jeho hlavu snesla díky anonymnímu udání. Zdá se, že se stal obětí podvodu, důkazy ale svědčí proti němu a v konkurzu by mu zlomily vaz.


Lukáš se rozhodne odstoupit, nakonec však získá nečekaného spojence. Rašková (Alena Vránová) chce najít důkazy, že autorem anonymu o poměrech v domově je Bareš (Oldřich Vlach). Vloupá se kolegovi do soukromí, ale výsledkem je nakonec překvapivé odhalení.


Ben (Michal Novotný) má na rozdíl od Táni (Lenka Vlasáková) pochopení pro Josefíniny (Iva Janžurová) trampoty s mobilem, a tak se i přes velký věkový rozdíl spolu sbližují. Táňa se k novému přátelství své matky staví nedůvěřivě. Linda (Berenika Kohoutová) se moc touží stát rockovou zpěvačkou. Vymyslí lest, která jí pomůže uniknout z práce a zúčastnit se konkurzu do kapely. Zadělá si ale na další malér.


Nebeský (Miroslav Etzler) se snaží vyrovnat se skutečností, že si již s matkou Lízou Lupáčovou nebudou moci odpustit. Vyhledá proto Bořka (Ladislav Trojan), jediného člověka, který nakonec dokáže pochopit, proč spolu syn s matkou po dlouhých třicet let nepromluvili. Eda (Stanislav Zindulka) se dozví o rozvodu syna, který má i pro něj nepříjemné důsledky. Už se nebude moci stýkat s vnukem Filipem..

Život je ples
Seriál Život je ples vypráví příběhy hrdinů různých generací, kteří se potkávají ve skalickém domově seniorů, jako jeho klienti nebo zaměstnanci. O radostech i strastech v každém věku. V novém komediálně laděném seriálu České televize uvidíme plejádu známých herců: L. Vlasákovou, D. Kolářovou, K. Fialovou, P. Lněničku, V. Cibulkovou, J. Štěpánkovou, A. Vránovou. J. Krampola, S. Zindulku, O. Vlacha, I. Bareše, B. Kohoutovou, A. Mišíka a další. Scénář I. Obermannová. Kamera P. Koblovský. Režie P. Slavík
Na ČT1 každé pondělí od 20 hodin

Foto: Česká televize