Z rebela beránkem? Zpátky na gympl s Vojtou Dykem

Dnes na Voyo a o týden později, se startem nového školního roku, ve čtvrtek 1. září od 20:20 hodin, začíná na obrazovkách TV Nova druhá řada diváckého hitu loňského podzimu – rodinného komediálního seriálu Pan Profesor. Zatímco v první sérii diváci sledovali, jak k sobě ústřední dvojice v podání Vojtěcha Dyka a Beáty Kaňokové hledá cestu, v té druhé budou svědky toho, jak a jestli vůbec se jim jejich vztah podaří udržet. Kromě ústřední dvojice se vrátí i ředitel gymnázia v podání Martina Pechláta a profesoři Matouš Ruml a Ondřej Bauer, spolu s novou profesorkou v podání Bereniky Kohoutové.

„Druhá řada je víc vztahová, hlavně tedy o ústřední dvojici, takže si na své přijdou zejména vztahoví rejpalové a pároví terapeuti. Dá se říct, že nejvíce se v druhé řadě objeví věta: ‚Miláčku, můžeme si promluvit?‘,“ říká v nadsázce představitel hlavní role profesora Marka Vlčka Vojtěch Dyk a dodává: „Myslím, že Marek se nebojí nastoleného trendu à la rebel, takže v tom bude pokračovat, akorát si připustí k tělu profesorku Beránkovou, takže se z něho stává hodný beránek.“

„Bude to taková zajímavá vztahová studie,“ doplňuje jej jeho seriálová partnerka Beáta Kaňoková, která o své postavě Karoliny Beránkové říká: „Baví mě její smysl pro spravedlnost, pragmatismus a to, jak dokáže být urputná, když si za něčím jde. Jak dokáže být silná a stát si za svým. To jsou určitě vlastnosti, které jsou velmi inspirativní.“

Novou postavou druhé série je profesorka angličtiny a němčiny Eva Levá ztvárněná Berenikou Kohoutovou. Přímočará, sebevědomá a vášnivá Eva do školy přechází z firemního prostředí poté, co cestovala po světě a v pedagogickém sboru způsobí pořádný poprask, který bude mít překvapivé následky. „Eva se mi v lecčem podobá, například v té přidrzlosti. Co se týká přímočarosti, to se mi na ní líbí dost a vlastně bych to chtěla umět ve svém životě také. Umět říct ne, například. Na druhou stranu – občas je možná lepší mlčet a neříkat všechno a hned jen proto, že jazyk je rychlejší než mozek,“ popisuje svou roli Berenika Kohutová.

Režiséry druhé řady jsou Braňo Holiček a Jan Haluza. Ten k seriálu říká: „V případě Marka a Karolíny to nikdy nebyla jen romantika. Je to i o (ne)schopnosti vzájemně pochopit toho druhého. Co ale mezi Markem a Karolínou zůstává neměnné, je jejich zájem o trable studentů. A toto neustálé řešení cizích potíží je zároveň hnacím motorem jejich vztahu, stejně jako častou překážkou.“

V deseti premiérových dílech se ve svých rolích vrátí také představitelé studentů a studentek. Mimo jiné půjde o Matěje Beneše, Michala Pazderku, Denize Kayalibaye, Adama Vohánku, Filipa Červenku, Adama Langera, Kanwara Šulce, Antonio Šoposkiho, Moniku Tomkovou, Leonu Skleničkovou, Simonu Lewandowskou, Jessicu Monteiro, Barboru Hořčičkovu a další.

První řada Pana profesora, která se na obrazovce televize Nova vysílala loni na podzim, oslovila 28,58 % (share) diváků u TV ve věku 15–54 let*. S největším ohlasem se setkala u mužů ve věku 15–24 let (share 35,89 %).

Že Pan profesor oslovuje generaci rodičů i žáků, jeho kreativní producent Michael Bütow vysvětluje: „Myslím, že je to tím, že hlavní hrdina, kterého hraje Vojta Dyk do jisté míry zastupuje obě generace. Navenek je dospělý a učitel, ale jako postava se chová spíše jako teenager. Je mu jedno, jaká jsou pravidla. Bojuje proti systému, přijímá studenty takové, jací jsou a nesnaží se je formovat. Mám za to, že právě proto se na seriál divá tolik mladých lidí.“

Diváci budou moci sledovat Pana profesora vždy ve čtvrtek na obrazovce TV Nova a vždy o týden dříve na Voyo.

 

*Zdroj dat: ATO – Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, ke dni: 25. 8.

Synopse druhé série Pana profesora

Vztah nekonvenčního a studenty milovaného fyzikáře a chemikáře Marka (Vojtěch Dyk) s jeho kolegyní češtinářkou Karolínou (Beáta Kaňoková) přejde do nové fáze poté, co jej oba dotyční odhalí před svými kolegy a žáky. I přesto, že jim obě skupiny fandí a podporují je, na sebe komplikace nenechají dlouho čekat. Marek se vzdává svého statusu svobodného mládence a zkouší, jaké je to být ve vztahu. Karolína mezitím řeší, zda toho na ni není ve spojení s její novou pracovní funkcí zástupkyně ředitele moc a zda má její nový partnerský vztah vůbec perspektivu. Ve druhé sérii tak budou diváci sledovat, jestli se oběma podaří jejich vztah udržet.

Pan profesor 2

Hrají: Vojtěch Dyk, Beáta Kaňoková, Martin Pechlát, Jana Krausová, Ondřej Bauer, Berenika Kohoutová, Matouš Ruml, Pavlína Mourková, Matěj Beneš, Michal Pazderka, Deniz Kayalibay, Adam Vohánka, Filip Červenka, Adam Langer, Vojtěch Vodochodský….

Foto: TV Nova