Z koně, z hor nebo z divadla hurá na Cesty domů!

Po měsíční pauze na přelomu roku se opět naplno rozběhlo natáčení seriálu Cesty domů. Herců jsme se během prvních dní v ateliéru ptali, čím jim začal nový rok a jak se na natáčení těšili.


Protože někteří z nich museli být v ateliéru už v 5.30 hodin ráno, nebylo to pro ně příjemné vstávání. Obzvlášť pro Petra Konáše, který jel na natáčení z Plzně. „Byl jsem pár dní na Šumavě na horách a večer před natáčením jsem se vrátil do Plzně. Abych byl v Praze v ateliéru v 5.30, vstával jsem ve 3.15. Kvůli sněhu a náledí jsem si dal raději časovou rezervu a vyrazil o něco dřív než jindy. Navíc mám dnes roztahaný den, vždycky natočím jeden obraz a další dva mám pauzu, takže první natáčecí den přežívám už s několikátým kafem,“ říkal Petr Konáš.


Z hor se vrátila i Petra Horváthová. „Vracelo se mi na jednu stranu těžko, na druhou hezky, protože Praha byla krásně zasněžená. Byl jen trochu problém rychle se přeorientovat na jiný režim, protože vstávat ve 4.15 po tak dlouhé době je opravdu krušné,“ smála se.


Těžko se v ten den vstávalo i režiséru Jiřímu Adamcovi. „Když ráno těsně před čtvrtou zazvonil budík, nechtěl jsem mu věřit, ale pak jsem si vzpomněl, že je to proto, že jdu poprvé točit Cesty domů. Nechtělo se mi vstávat ani trochu. Když už jsem pak seděl v autě a jel do ateliérů, už jsem byl natěšený. A když jsem přijel a viděl nové dekorace a partu natěšených spolupracovníků, vrátila se mi ta euforie, s níž jsme natáčení před svátky opouštěli,“ líčil.


Naopak Tereza Kostková neměla se vstáváním problém. „Na natáčení jsem se těšila moc, i přes tu velkou nálož obrazů, protože jsem krásně odpočatá. Brzký nástup mi nevadil, celý předchozí půlrok jsem vstávala většinou na pátou. A když jsem si mohla přispat do šesti, byl to pro mě luxus,“ usmívala se Tereza.


Martin Kraus odpověděl přesně v duchu romantického hrdiny. „Brzy ráno jsem se byl svézt na koni, protože jízdou na koni začínám každý den, pokud mám čas. Z koně jsem skočil do auta a sněhem jel na natáčení. A protože jsem měl jenom jeden obraz a po něm rozhovor pro časopis, těšil jsem se. Zkrátka neděle, jak má být. Pravda ale je, že úplně první natáčecí den jsem měl už před dvěma dny, kdy jsem tu musel být mnohem dřív a čekalo mě natočení sedmi obrazů. A to taková pohoda nebyla,“ přiznal Martin.


Jeden obraz – právě s Martinem Krausem v hospodě u Bety – měl také Igor Bareš. „Vánoce jsem měl krásné a klidné, užíval jsem si hlavně to, jak je vnímala moje dcerka Tonička. Ale pracuju už od začátku ledna – začal jsem ve Stavovském divadle zkoušet Čechovova Strýčka Váňu, v němž hraju hlavní postavu. Delší dobu jsem novou divadelní hru nezkoušel, proto jsem se na tuto práci moc těšil. Jednak hraju s výbornými kolegy, jednak mám ruskou klasiku moc rád. Stejně tak se pokaždé těším na natáčení Cest domů. A vůbec mi nevadí, když mám nálož třeba osmi obrazů, při větším pracovním nasazení plyne čas rychleji a nabíjí mě energií. Škoda že tu nemůžu být častěji,“ usmíval se Igor.


Novou divadelní rolí žije i Viktor Limr. „Začal jsem zkoušet v Divadle Broadway hru Michala Suchánka Večírek. Moc mě baví a jsem zvědavý na výsledek. Na natáčení jsem přijel po delší době, protože v seriálu žiju se svou rodinou v Anglii. Tak jsem rád, že jsem je tu dnes všechny po delší době potkal a mohl jim popřát hodně zdraví a štěstí v letošním roce. Taky jsem se seznámil s naším seriálovým synem Honzíkem,“ říkal Viktor.


Ze čtyřměsíčního chlapečka Mikuláše, který hraje Honzíka Kosíka, byla nadšená hlavně jeho seriálová maminka Helča, tedy Klára Jandová. „Hráli jsme s ním poprvé, novorozeného chlapečka představovalo jiné miminko. Miki, tedy Honzík, je usměvavý pohodář, povídala jsem si s jeho maminkou, která natáčení sledovala za kamerami. A konečně jsem si stihla popovídat i s některými kolegy, protože poslední dobou sem jezdím třeba jen na jeden obraz na otočku, dneska bylo konečně víc času,“ vysvětlovala Klára.


Jan Zadražil se prý těšil na první natáčecí den tak nějak normálně. „V divadle naplno zkouším a hraju od ledna, takže práce mám dost. Rozhodně jsem ten měsíc, kdy se Cesty domů netočily, neseděl doma, nenudil se a neříkal si: To už se těším zase do práce. Těšil jsem se sem na kolegy a na kamarády, na lidi, které mám rád. Že se tu s nimi potkám, pozdravím je a popřeju jim hezký nový rok,“ líčil Honza.

Foto: TV Prima