Wimbledon na Nova Sport až do roku 2017

Skupina Nova získala exkluzivní tříletá práva pro Českou a Slovenskou republiku na vysílání přenosů z nejprestižnějšího tenisového turnaje světa Wimbledonu. Fanoušci bílého sportu se mohou až do roku 2017 těšit na více než 200 hodin přímých přenosů ročně na prémiovém kanálu Nova Sport, vybrané zápasy přinesou také stanice Fanda a Nova. Součástí licence jsou také kompletní internetová práva, takže si na své přijdou i předplatitelé Voyo. Na videoportálu se nově dostanou nejen k vysílání obou sportovně zaměřených stanic, ale také k dalším, exkluzivním zápasům určeným pouze pro uživatele Voyo.


Pouze diváci Nova Sport se mohou kromě Wimbledonu v příštím roce těšit i na prestižní turnaje tenisového okruhu ATP World Tour. Odvysílány budou vybrané turnaje ATP World Tour 250 a všechny turnaje ATP World Tour 500 a ATP World Tour Masters 1000.
Tenisový program skupiny Nova byl nabitý i letos. Sportovní stanice FANDA dosáhla díky sledovanosti zápasů na nejlepší průměrné výsledky v letošním roce: Celodenní podíl stanice se v týdnu od 30. června do 6. července 2014 se vyšplhal na 3,63 procenta diváků u TV ve skupině 15-54, dramatické semifinálové utkání Lucie Šafářové s Petrou Kvitovou mělo dokonce 28,56 procenta share ve skupině 15-54. Vítězství české tenistky Petry Kvitové nad Kanaďankou Eugenií Bouchardovou na hlavní stanici TV Nova sledovalo celých 42,36 procenta diváků u televize v CS 15-54 a toto napínavé ženské finálové utkání z 5. července 2014 se stalo druhým nejsledovanějším nezpravodajským pořadem dne napříč všemi televizními stanicemi.
Tenis na prémiové stanici Nova Sport však zdaleka nekončí ani letos. Do konce roku 2014 na diváky čeká řada dalších skvělých utkání z ATP World Tour 500 (Peking, Tokio, Basilej, Valencie), ATP World Tour Masters 1000 (Šanghaj, Paříž) a WTA International v Sofii. Celý tenisový rok 2014 vyvrcholí přenosy z tradičního listopadového Turnaje mistrů z Londýna.

Přehled tenisových turnajů do konce roku 2014:

Foto: archiv