Výměna manželek: Vyhořelý vztah a zanedbaná výchova dětí!

Dnes – v pátek 1. listopadu – večer odvysílá televize Nova desátou epizodu Výměny manželek. Jak se akční Petra vyrovná s nudným životem na malé vsi a s neprůbojným manželem k tomu? A dokáže se plachá Kristýna zařadit do aktivní rodiny ve městě?


1. rodina
Petra Vojáčková (37 let)
Martin Vojáček (38 let)
3 děti
Tomáš (18 let)
Matěj (7 let)
Vojtěch (4 roky)

Jak se akční Petra vyrovná s nudným životem na malé vsi a s neprůbojným manželem k tomu?)
Dnešní první rodina žije na sídlišti v Ústí nad Labem v bytě 3+1. Ústecká rodina spolu žije aktivně a šťastně už třináct let. „Náš život je doslova kolotoč. Je tady legrace, brekot, řvaní. Pořád se tady něco děje,“ vysvětluje Martin. V rodině panuje řád a jasná pravidla. Co je tedy důvod k účasti? „Bude legrace!“ říká rázně Martin a žena Petra ho doplňuje. „Myslím, že vzhledem k mé práce mě jen tak něco nerozhodí. Můj manžel je moje zlato, můj poklad.“

Co napsala Petra v manuálu své nástupkyni?
Manžel Martin si naplánoval pár dní dovolené a doufá, že budete podnikat společné výlety. Každopádně počítej s tím, že víkendy trávíme na chalupě v Českém Švýcarsku. Tam se běžně věnujeme jak zábavě, tak povinnostem, které tato nemovitost obnáší. Mám na mysli zábavu jako jízda na kole (nahoru i dolů), sekání trávy, pěší tůry, bazén a večerní posezení u grilu a sklenky. O oběd se z pravidla se staráme na střídačku s rodiči mého manžela.

2. rodina
Kristýna Čechová (24 let)
Marek Čech (26 let)
2 děti
Dominik (5 let)
Patrik (3 roky)

Dokáže se plachá Kristýna zařadit do aktivní rodiny ve městě?
Druhá rodina žije ve vesnici Martinice, v pronajatém bytě 3+1, v osamocené bytovce. Kristýna s Markem spolu žijí sedm let a mají za sebou už několik partnerských krizí. Proč se tedy přihlásili? „Doufám, že si budeme sami sebe víc vážit. Doufám, taky že se to mezi námi zlepší. Naskytlo se mezi námi pár nedorozumění a chtěla bych je uzavřít. Myslím, že jsme rodina celkem klidná. Většinou jsme doma s dětmi,“ říká Kristýna. Jak si představují, že Výměna rodině pomůže? „Chtěla bych, aby dojela nějaká maminka, která by Marka změnila, aby byl trochu zapálenější do úprav doma,“ přeje si Kristýna. Marek v tom má jasno. „Chci, aby byla Kristýna pořád stejná.“

Co napsala Kristýna v manuálu své nástupkyni:
Ještě se ti chci omluvit za stav bytu, bydlíme tu necelý rok, a když jsme se sem nastěhovali byt byl ve velmi hrozném stavu, tak se snažíme pomaličku celý byt nějak rekonstruovat, kdyby tě napadlo něco čím to u nás trochu vylepšit, neboj se o to podělit s přítelem. Jelikož jsme tak zapadlí a nedá se u nás velice nic moc dělat, domluv se s přítelem a udělejte si někam nějaký výlet. Zhruba 1 X týdně jezdím i s klukama a přítelem na chvíli k rodičům, ale oba chodí do práce až skoro do večera. Když se doma hodně kluci nudí, bereme je do Těšan na zmrzlinu a pak do restaurace kde je na venkovní zahrádce trampolína, kde se dostatečně vyřádí. Přítel má rád motorky, je možné že tě vezme na nějakou vyjížďku na motorce. Mají motorky u nich v rodině.

Situace během výměny
Martin vzal Kristýnu hned po seznámení na chalupu. „Jsem docela v šoku, že tam jedeme hned první den,“ lekla se Kristýna. „Myslím si, že je to ještě kuřátko, které dospívá, ale už má bohužel dvě děti,“ myslí si o Kristýně Martin.
Petra měla v Martinicích velký problém s potravinami. „Tohle je poslední mlíko. Tady nic není. Kdybych měla v lednici tolik jídla, jako mají tady, tak nespím. Mám strach, že děti nebudou mít co jíst. Marek říká, že tady mají jogurty, salámy, ale normálně kecák. Je to lidový vypravěč.
Kristýna se na chalupě musela postarat o zvířata – slepice, králíky a další. „Se zvířatama nemám problém, ale Martin mi pořád stojí za zadkem a kontroluje mě. Mám pocit, že se ke mně občas chová jako k dítěti,“ myslí si Kristýna.
Další problém, který Petra řešila se týká děti. „Kluci mají v pokoji poličku vysoko, a když si podávají hračky, tak si dají malou plastovou židli na postel a natahují se. To přece není možný, vždyť můžou spadnout. Já bych to tady celý překopala, od základu. Navíc je tady hrozná nuda. Nic se neděje, piju už devátou kávu. Marek je strašněj suchar, ani se nezasměje.“
Kristýna si dala s Martinem sklenku vína. „Myslím si, že Marka miluješ, ale nejsi s ním šťastná. Uvědomuješ si, že to může být takhle dokonce života? Nezapomeň na to, že jednou může přijít s jinou. Mám pocit, že je váš vztah takový trochu slepovaný,“ říká Martin. Kristýna to vidí podobně. „Říkala jsem si, že dvakrát do stejné řeky nevstoupím a vstoupila jsem do něj už asi stokrát. Mám pocit, že jediné, co mě doma drží, jsou děti. Už se asi nechci vrátit domů. Co jsem si ale navařila, to musím sníst.“

8 očí
„Marku, když se s tebou bavím, tak se otáčíš, odcházíš pryč. Nikdy nechceš nic řešit, proto zvedám hlas,“ otevřela Kristýna debatu při 8 očích.
„Divím se, jak si na mě změnila názor. Myslel jsem, že se naše děti mají dobře. Myslíš si, že nemám rád naše děti dost? Že se o ně nestarám?“ ptal se Marek a pokračuje. „Nemáme žádné aktivity, protože jsme se odstěhovali do díry, kam si chtěla jít ty.“
„Je to perfektní ženská, važ si jí, protože to, co máš doma, se ti třeba nenaskytne už“ říká Martin. „Asi spíš to, co jsem měl doma, protože už to chápu. Asi teda půjdeme od sebe, to je teda velice pěkné,“ reagoval Marek.
„Marku nezlob se na mě, ale já potřebuju žít,“ uzavřela Výměnu manželek Kristýna.

Foto: TV Nova