Výměna manželek: Na Ivetu čeká farma plná zvířat!

Dnes večer odvysílá televize Nova čtvrtou epizodu premiérové řady reality show Výměna manželek! V novém díle se představí dva úplně odlišné světy. Početná rodina, která na venkově našla zalíbení v chovu koz. A na druhé straně rodina žijící stereotypem typického českého panelového sídliště.


1. rodina
Dita Petružálková (36 let)
Petr Petružálek (41 let)
3 děti:
Richard (10 let)
Hanka (18 let)
Michal (5 let)

Zvládne aktivní Dita život na typicky českém panelovém sídlišti?
První rodina žije v Záhornicích, ve vesnici nedaleko Poděbrad, kde v rodinném domě hospodaří rodina Petružálkových. Do rodiny patří také čtyři kozy, sedmnáct slepic, jeden kohout, dva psi a šest koček. O všechna zvířata a domácnost se stará Dita, Petr veškerý čas po práci věnuje opravě domu a občas hraje na kytaru v country kapele.
„Přihlásila jsem se z důvodu, aby si manžel uvědomil, že až tady deset dnů nebudu, že je tady opravdu spousta práce,“ vysvětluje Dita. Manžel Petr totiž moc na domácí práce není. „Domácí práce nedělám a určitě bych nechtěl, aby přijela nějaká stará paní o holích, protože bych pak musel dělat všechno s dcerou,“ říká Petr.

Co napsala Dita v manuálu své nástupkyni?
Ráno vstáváš ve všední dny v 6.30 hodin, o víkendu si můžeš o hodinku a půl přispat, jdeš nakrmit slepice, vyčistit jim kurník, pokud je potřeba, dolít vodu. Poté jdeš ke kozám, kde je potřeba vykydat stáje, zamést malý výběh, doplnit vodu, seno a připravit si vše na dojení. Potom, co uděláš slepice a kozy, nasypeš oběma psům i kočkám misku se sušenou. Psi mají mísy v dílně a kočky ve stodole. Nezapomeň psům dolít i vodu (nebo spíš vyměnit) a to samé i večer – jen s vodou. Sušenou dostávají jen ráno. Tohle všechno by ti zhruba mělo zabrat tak maximálně hodinku.

2. rodina
Iveta Malá (30 let)
Jiří Malý (36 let)
1 dítě:
Otík (8 let)

Jak si poradí maminka jednoho dítěte v rodině, která našla zalíbení v chovu koz?
Rodina Malých žije v pronajatém bytě 3+1na sídlišti v České lípě. Jiří je po pracovním úraze už půl roku doma, ale kromě starostí o domácnost mnoho společných aktivit rodina nemá. Volný čas totiž tráví každý po svém. „Manžel tráví čas třeba tak, že si jde zakopat s klukem nebo ven. Já moc na procházky nejsem. Mně spíš baví kávička s kamarádkou,“ vysvětluje Iveta. Možná i proto v současné době vztah Jiřího s Ditou prochází manželskou krizí.
Co by tedy chtěli během následující výměny zjistit? „Jestli manžela miluju, jestli to má smysl. Jsme spolu už deset let a chtěla bych, aby se naše manželství vrátilo tam, kde bylo. Nejdu do Výměny manželek kvůli penězům, chci náš vztah zachránit, nebo si oba uvědomíme, že to nemá smysl,“ říká Iveta.

Co napsala Iveta v manuálu své nástupkyni?
Můj syn je velice vybíravý v jídle a manžel Vám řekne co jí a nejí. Hlavně si nepřeji, aby jste ho nutila do nějakého jídla, které nejí. Vařím jídla hlavně podle něho. Syn, když chodí do školy, chodí spát v 20:30h a o víkendech mezí půl desátou až desátou.

Situace během výměny
Ivetu čekalo v náhradní rodině několik zvířat. Hned první den výměny šla poklidit zvířatům a podojit kozy. „Nejsem na to vůbec zvyklá. Člověk se u toho opravdu zapotí,“ říká Iveta. Když se Iveta stará o zvířata druhý den, dojde k problémům s osvětlením. Musí proto v pět hodin ráno probudit manžela, aby vše napravil. „Nebylo to zrovna příjemné vstávání,“ postěžoval si Petr.
Podle Ivety se manželé Petružálkovi nevěnují dostatečně svým dětem. „Nežijí skrz děti, ale skrz zvířata.“ Proto se Iveta rozhodla, že se bude Petr ve druhé části Výměny manželek věnovat každý den půl hodinu Míšovi, který má velké problémy s mluvením. „Není to v mých fyzických silách, abych chodil na odpolední, staral se o zvířata a ještě se věnoval dětem. Neumím si představit, jak to všechno zvládnu“ říká Petr. „Budeš to muset zvládnout,“ zdůraznila Iveta.
Nejvíc Ivetě během Výměny manželek chyběly její oblíbené seriály. „Mám ráda svoji pohodu. Kdybych mohla, tak se jdu natáhnout do postele a spím. Chybí mi moje oblíbené seriály. Pro mě s manželem jsou seriály takovou náplní života,“ přiznává Iveta.
Dita celou během výměny bojovala s tím, že Jiří po sobě uklízel, sám od sebe vytřel a o celý byt se staral. „To je přece moje práce! Já se mám starat o domácnost,“ zlobí se Dita. Nakonec Dita mohla vyluxovat a společně s Jiřím vyhodili starý koberec z obýváku.
Když se vydala Iveta po několika dnech do města, zářila štěstím. „Jsem ráda, že jsme vyrazili ven. Tady to žije, tam v té prdeli není nic!“

Foto: TV Nova