Velikonoce v Cestách domů

Někdo trávil Velikonoce pracovně, jiný si užíval koledu s rodinou. Jak tráví herci z primáckého seriálu Cesty domů oblíbené jarní svátky?


V Rožnově pod Radhoštěm, odkud pochází Radúz Mácha, se velikonoční zvyky velmi ctí. „Chodíváme vždycky na koledu s tatarem, jak se u nás říká pomlázce, už od brzkého rána, koledujeme, vyšleháme všechny ženy a dívky, dáme si slivovičku. Ale už třetí Velikonoce za sebou trávím pracovně. Momentálně finišujeme se zkouškami nové divadelní hry, která bude mít zanedlouho premiéru. Přímo na Velikonoční pondělí jsem hrál ve Stavovském divadle Pána z Prasečkova. Poslední dva roky jsem na Velikonoce účinkoval v pašijových hrách v zámecké zahradě před kostelem sv. Jakuba na Zbraslavi. Letos nevycházejí přesně na Velikonoce, ale až na příští víkend, tedy 26. a 27. dubna, přijďte se podívat,“ zve Radúz Mácha, který hraje v Cestách domů policajta Jaryna.


Markéta Hrubešová, kterou znají fanoušci seriálu jako Marianu, odjela na Velikonoce s maminkou, dcerkou Christel a neteří na Marinu Lipno. „Strávily jsme tu parádní velikonoční dámskou jízdu. Byla jsem tu už potřetí, ale letos poprvé přímo na Velikonoce. Bydlely jsme v bungalovech, kde se dá i vařit, tak jsem připravila klasické velikonoční menu – nádivku, pečeného králíka, s holkami jsme ozdobily vajíčka, jako bychom byly třeba na chalupě. Holky se tu vyřádily, všechny jsme se nadýchaly čerstvého vzduchu, já jsem si krásně odpočinula,“ říká Markéta Hrubešová.


Miroslav Hrabě se objevil v Cestách domů teprve nedávno, a to v roli gaunera Patrika. Velikonoce strávil s rodinou ve Znojmě, kde prý důkladně vyšlehal celou rodinu, včetně neteřinky, s níž je na fotce. „Vzpomínám si na jedny Velikonoce, kdy jsem byl platonicky zamilovaný do jedné o něco starší spolužačky ze základky, jmenovala se Anička. Byl jsem hodně stydlivej a nesmělej a právě na Velikonoce jsem se rozhodl, že udělám zásadní krok, že u ní zazvoním a vyšlehám ji. Udělal jsem to, její maminka mě pozvala dál, tak jsem s ní celý šťastný seděl u nich v obýváku a povídal si s ní. Jenže za chvíli se znovu ozval zvonek a přišel její kluk. V tu ránu jsem pochopil, že tady jsem druhej, a odešel. Takže velikonoční koleda skončila pěkným trapasem,“ vzpomíná Miroslav Hrabě.


Mimo Prahu odjel i Ivan Jiřík, seriálový mafián Záviš. „Od doby, kdy máme chalupu, utíkám z města. Velikonoce trávím mezi slepicemi, vajíčky a slivovicí. Potřebujete k tomu i skvělé sousedy, kteří vás v příkopu nenechají nikdy dlouho ležet. Navrhuji uzákonit povelikonoční úterý, určené k rekonvalescenci nás i slepic,“ vtipkoval herec.


Režisér seriálu Jiří Adamec s manželkou Janou a dětmi Daníkem a Jasmínkou pravidelně odjíždí ven za sluníčkem a za teplem. Letošní Velikonoce trávil s rodinou v Egyptě.

Foto: TV Prima, CK Blue Style / Mohamed Adel