V Cestách domů se opět bude střílet

V posledních velmi dramatických dílech Cest domů se konečně stahuje smyčka nad mafiánem Závišem. A po dnešním dílu bude hradišťská policie opět o něco blíž jeho dopadení. Dívejte se dnes večer na 272. díl seriálu.


Poté, co se Dalibor (Igor Chmela) stal svědkem toho, jak Záviš (Ivan Jiřík) zastřelil muže, je Daliborovi jasné, že mu jde o život. Rozhodne se ale, že se nebude schovávat, naopak. Zkusí na sebe upoutat Závišovu pozornost. Netrvá dlouho a Dalibor se stane cílem Závišových střelců a skončí se dvěma ranami v hrudníku.


Scénu, při níž sedí Dalibor se Sváťou (Filip Čapka) na lavičce a Dalibor je zasažený dvěma střelami, točil režisér Jaromír Polišenský. „Obraz se musel rozdělit na dva záběry, abychom dali pyrotechnikům možnost efekt připravit. Museli jsme střelbu přesně načasovat na moment, kdy se Filip Čapka odkloní, aby se mu náhodou nedostal do očí drobný prášek ze střel, které zasáhly Igora. Ale všechno se povedlo hned napoprvé, chlapi z agentury, která připravuje speciální efekty do filmů, jsou zkušení a točili s námi už vícero obrazů,“ řekl režisér Polišenský.


„Na natáčení této scény byla nejzajímavější práce mistrů pyrotechniků, aby to všechno na vteřinu klaplo a nebouchlo dřív. Igora měly zasáhnout dvě střely, já jsem čekal, že třeba nevyjdou nebo budou ve špatném rytmu, ale klaplo všechno tak, jak mělo. Jen jsem nečekal, že to budou takové rány, tak jsem chvíli neslyšel na jedno ucho. Nebál jsem se, kluci pyrotechnici jsou šikovní. Ale Igorovi jsem tenhle obraz fakt nezáviděl, protože poměrně dlouho trvalo, než mu nainstalovali všechny drátky a hejblátka, takže zatímco já jsem se procházel, on musel sedět a držet,“ smál se Filip Čapka.
Přežije Dalibor dnešní střelbu? Dívejte se večer na Primu.

Foto: TV Prima