Tým Kriminálky Anděl opět pohromadě!

Úspěšný seriál z prostředí pražské kriminálky pokračuje netradičním případem! Do čela vyšetřovací party se po těžkém postřelení vrátil šéf Martin Stropnický. Sestava týmu Kriminálky Anděl je tak opět kompletní a připravena odhalit síť falešných policistů.

Členy týmu Kriminálky Anděl čeká vyšetřování zapeklitého případu! Pražská kriminálka v čele s Martinem Stropnickým, který se po čase vrátil zpět na post šéfa, dostane na stůl případ odcizení několika platebních karet a následného neoprávněného vybrání konta. Ve stejný den je jedna z okradených žen nalezena mrtvá u pražské výpadovky! Náhoda? Nebo chladnokrevně promyšlený trestný čin?


„U epizody Podraz jsme se inspirovali reálným kriminálním případem z 80. let, v němž se několik mladíků vydávalo za policisty. Své oběti si zvali do Bartolomějské ulice v Praze, proslulé krutými výslechy StB. V imitované vyšetřovně pak vyslýchané okradli a zmizeli,“ vysvětluje dramaturg Kriminálky Anděl Tomáš Feřtek. „Tento motiv jsme pak přenesli do dnešní doby a využili stále rostoucích případů odcizení platebních karet,“ dodává.


Časté krádeže platebních karet potvrzují i statistiky Policie České republiky. Za rok 2010 bylo evidováno přes osm tisíc případů neoprávněného držení platební karty. Jak si s případem falešných policistů a krádeží karet poradí tým vyšetřovatelů Kriminálky Anděl? Epizodu Podraz odvysílá televize Nova v pondělí 30. května 2011 po 21 hodině.

Foto: TV Nova